Roman Vondrouš získal k ocenění na World Press Photo za své snímky ze sportovního prostředí i Cenu Prahy

úterý 24. září 2013 7:29

2013-09-24 vondrousInstitutu tvůrčí fotografie (ITF) Filozoficko-přírodovědecké fakulty a celé Slezské univerzitě dělá letos pardubický rodák Roman Vondrouš jen radost. Po skvělém výsledku na World Press Photo, kde na počátku roku zaznamenal jako posluchač 5. ročníku studia na ITF primát v kategorii sportovních fotografií, se stal pardubický rodák nositelem Ceny Prahy.

Výstava prací z World Press Photo nyní dorazila do Prahy, kde je od 20. září do 13. října pro návštěvníky otevřená v prostorách Karolina, a oceněné Vondroušovy snímky z cyklu Cross Country Steeplechase na ní nechybí. „Snažil jsem se důraz klást na výtvarnou stránku, ale chtěl jsem tam zachovat i určitý příběh: jak se žokejové před závodem váží, chodí s koněm dokolečka, samotný závod i třeba osobní tragédii žokeje, který spadl na překážce a vrací se v zablácené oranici ke svému koni,“ popsal úspěšný autor pro kolegy-redaktory České tiskové kanceláře (sám je fotoreportérem ČTK od roku 2005) impulsy, z nichž soubor vystavěl.

R. Vondrouš obdržel za své fotografie rovněž Cenu Prahy, kterou v rámci každoroční výstavy uděluje pražský primátor fotografiím podle svého uvážení. Držitel Ceny Prahy pak má ještě v rámci výstavy World Press Photo svou samostatnou prezentaci.

Více se o Romanu Vondroušovi a jeho fotografické tvorbě přímo na zpravodajském portálu Slezské univerzity v Opavě dočtete zde, zde a zde.