Talentovaní studenti na stipendia slyší, Slezská univerzita v Opavě proto program rozšířila na všechny obory

čtvrtek 4. února 2016 10:36 Autor: Karin Martínková a Martin Kůs

Ilustrační foto: Martin Kůs

OPAVA, KARVINÁ - S velkým ohlasem se setkala nabídka podpory talentovaných studentů prostřednictvím stipendií, se kterou nedávno přišel Matematický ústav Slezské univerzity v Opavě. Univerzita proto bleskově zareagovala a stipendijní program rozšířila na všechny své součásti a obory. O stipendium si nyní mohou zažádat všichni noví studenti, kteří dosáhli velmi dobrých výsledků u svých maturitních zkoušek a také úspěšní řešitelé předmětových soutěží vyhlašovaných Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Studenti si v prvním roce studia na Slezské univerzitě mohou přijít až na 60 000 korun.

Rozhodnutí rektora o mimořádných stipendiích Slezské univerzity.

Rozhodnutí o stipendiích ředitele Matematického ústavu v Opavě.

Výše stipendia je podle splněných podmínek stanovena od 2 000 korun do 6 000 korun měsíčně a studentovi, který vyhovuje podmínkám pro přiznání stipendia, bude vypláceno v nejvyšší možné výši po dobu 10 měsíců v akademickém roce (září 2016 až červen 2017).
Na částku 2 000 Kč měsíčně dosáhne student, jehož celkový aritmetický průměr všech známek na maturitním vysvědčení dosáhl maximálně hodnoty 1,25. Částku 3 000 korun měsíčně si mohou nárokovat studenti, kteří v průběhu svého studia na střední škole byli úspěšnými řešiteli krajského kola některé ze soutěží vyhlašovaných Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR (dále jen soutěž „MŠMT“). Částka 5 000 korun měsíčně je určena těm studentům, kteří se v soutěžích MŠMT stali úspěšnými řešiteli ústředního kola a s částkou 6 000 korun měsíčně se počítá pro vítěze ústředních kol soutěží MŠMT s umístěním na 1. až 3. místě.

„Cílem stipendijního programu je podpora talentovaných uchazečů o studium a jejich motivace ke studiu na Slezské univerzitě v Opavě,“ řekl o svém rozhodnutí rektor Slezské univerzity v Opavě Pavel Tuleja a dodal, že takové studenty si budou jednotlivé fakulty vytipovávat již v době jejich středoškolských studií. Fakulty existují – vedle již zmíněného Matematického ústavu – na Slezské univerzitě v Opavě celkem tři: Filozoficko-přírodovědecká fakulta v Opavě, Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné a Fakulta veřejných politik v Opavě.

Stipendium se aktuálně vztahuje na studenty prvních ročníků, kteří poprvé podají své přihlášky v rámci přijímacího řízení ke studiu na Slezské univerzitě a následně se zapíší ke studiu v akademickém roce 2016/2017 do prezenční nebo kombinované formy studia. Podmínkou požívání stipendia po celou deklarovanou dobu je pak řádné plnění studijních povinností.

TOPlist Slezská univerzita v Opavě » www.slu.cz « Copyright © 2012-2015