• Lack of access rights - File '/images/fotky/2012/1128_konecny.jpg'

Vzpomínka na doc. Ing. Miloslava Konečného, CSc.

středa 28. listopadu 2012 13:26 Autor: Dagmar Labudková

Od roku 1980 pracoval na Ministerstvu školství Slovenské republiky jako vedoucí oddělení rozvoje vědy. Po ukončení vysokoškolského studia byl neustále v kontaktu s vysokými školami hlavně v oblasti recenzí a vedení diplomových prací, účasti ve státnicových komisích apod.

V oblasti vědecko-výzkumné činnosti se angažoval od roku 1965. V roce 1983 získal titul kandidáta věd a učinil tak významný krok při postupném plnění podmínek pro habilitační řízení na Vysoké škole ekonomické v Bratislavě. Habilitoval se v roce 1992, jeho habilitační přednáška nesla téma „Inovace forem spolupráce vysokých škol s praxí v podmínkách tržní ekonomiky“.

Na Obchodně podnikatelskou fakultu (OPF) v Karviné nastoupil v listopadu 1993. Již v době zakládání Slezské univerzity, a zejména její karvinské součásti, výrazně pomohl přípravnému výboru při zajišťování vysoce kvalifikovaných docentů a profesorů, kteří by garantovali studované obory. Při svém působení na OPF se velmi aktivně zapojil do všech oblastí její činnosti. Jeho pedagogická práce byla spjata především s oblastí managementu a krizového řízení, inovačního podnikání a environmentálního managementu. Byl autorem mnoha vědecko-výzkumných publikací, studijních materiálů a odborných článků. Dlouhodobě se podílel na činnosti katedry managementu a podnikání. V posledním roce působil na katedře marketingu, kde vedl bakalářské a diplomové práce. Participoval na aktivitách doktorského studia jako školitel, vedl disertační práce a zasedal ve státnicových komisích.

Pan doc. Konečný byl uznávanou a velice oblíbenou osobností nejen pro odbornou erudici, ale i pro lidské a povahové vlastnosti. Jeho dlouholetá aktivní činnost ve prospěch rozvoje Slezské univerzity byla oceněna bronzovou medailí u příležitosti 20. výročí jejího vzniku.

Halina Starzyczná, Emanuel Šustek, Pavla Sýkorová