AKTUALIZOVÁNO: Akademický senát Slezské univerzity pro období let 2014 – 2017 je kompletní. Za OPF ho doplnil Roman Šperka

pondělí 16. prosince 2013 13:39 Autor: Martin Kůs

2013 1120 volbyOPAVA, KARVINÁ – Poslední volba druhého kola voleb do Akademického senátu Slezské univerzity v Opavě pro období let 2014 – 2017 rozhodla, že kompletní složení tohoto nejvyššího akademického orgánu naší univerzity doplní jako čtvrtý kandidát za OPF Roman Šperka. Ten zvítězil v souboji s Lukášem Macurou, se kterým měl v první volbě shodný počet hlasů.

„O čtvrtém zástupci Obchodně podnikatelské fakulty v Komoře zamestnanců Akademického senátu Slezské univerzitě se rozhodovalo ve druhém kolo voleb. Na čtvrtém postupovém místě se totiž umístili dva kandidáti se shodným počtem hlasů,“ řekla k situaci na OPF Ing. Pavla Vodová, Ph.D., předsedkyně ústřední volební komise s tím, že dle rozhodnutí voličů v senátu usedne RNDr. Ing. Roman Šperka, Ph.D., (odborný asistent KINF) a jeho protikandidát Ing. Lukáš Macura (asistent ÚIT) se stal první náhradníkem.

Složení Akademického senátu Slezské univerzity pro období let 2014 - 2017
(zde si stáhněte závěrečný protokol)

Komora zaměstnanců
Za FPF: Doc. Ing. Petr Čermák, Ph.D. (Ústav informatiky), doc. PhDr. Eva Höflerová, Ph.D. (Ústav bohemistiky a knihovnictví), Mgr. Jiří Siostrzonek, Ph.D. (Institut tvůrčí fotografie), PhDr. Petr Vojtal (Ústav historických věd). Náhradník: RNDr. Petr Slaný, Ph.D. (odborný asistent Ústavu fyziky).

Za OPF: Ing. Werner Bernatík, Ph.D. (odborný asistent KMP), Ing. Tomáš Verner (asistent KEK) a RNDr. Zdeněk Franěk, Ph.D. (vedoucí ÚIT) a RNDr. Ing. Roman Šperka, Ph.D., (odborný asistent KINF). Náhradníci: Ing. Lukáš Macura (asistent ÚIT), Ing. Josef Botlík (asistent KINF) a RNDr. Jindřich Vaněk, Ph.D. (odborný asistent KINF).

Za FVP: Mgr. Petr Slováček, Ph.D. (odborný asistent ÚSES), doc. PhDr. Helena Kolibová, CSc. (ÚVSRP), PaedDr. Miroslav Pilát, Ph.D. (odborný asistent ÚPPV), Ing. Lucie Kamrádová (tajemnice ÚVSRP). Náhradníci: Mgr. Jana Žáčková (odborná asistentka ÚVSRP), Mgr. Jiřina Hosáková (odborná asistentka ÚO), Ing. Soňa Harasimová (odborná asistentka ÚVSRP), Mgr. Kamil Janiš (odborný asistent ÚPPV).

Za MÚ: RNDr. Vladimír Sedlář, CSc., odborný asistent ústavu.

Komora studentů
Za FPF: Jiří Skácelík (2. ročník programu Historické vědy), Bohuslav Holzäpfl (1. ročník programu Historické vědy) a Mgr. Alexandr Burda (3. ročník programu Historické vědy).

Za OPF: Ing. Lucie Tomanová (1. ročník doktorského studia programu Ekonomika a management) a Ing. Radim Řihák (5. ročník doktorského studia programu Ekonomika a management).

Za FVP: Gabriela Oborná (posluchačka 1. roč. VSRP), Martin Curylo (1. roč. VSRP), Bc. Vladimír Barák (student 2. roč. navazujícího studia VSSP). Náhradníci: Pavel Polok (1. roč. VSRP), Lenka Ficajová (1. roč. Všeobecná sestra), Nikola Janová (1. roč. oboru Všeobecná sestra).

Za MÚ: Podle pravidel se na MÚ zvolil jeden kandidát bez ohledu na to, zda bude působit v Komoře zaměstnanců nebo komoře studentů.