O novinkách ve vysokém školství hovořili kvestoři v Opavě

pondělí 25. března 2013 15:16 Autor: Martin Kůs

2013 03 kvestori velkaOPAVA – Ve dnech 21. a 22. března poskytlo statutární město Opava prostory zasedání Klubu kvestorů (českých vysokých škol). Hostitelem šestnácti představitelů veřejných vysokých škol se stala Slezská univerzita v Opavě zastupovaná kvestorem Ing. Jaroslavem Kaniou.
Kromě kvestorů se jednání pravidelně účastní také vedoucí pracovníci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, opavskému tak byl přítomen náměstek ministra pro vysoké školství Mgr. et Mgr. Tomáš Hruda a ředitelka odboru financování výzkumu a vysokých škol Ing. Jana Říhová.
Opavské setkání se zabývalo celou řadou otázek, mezi ty nejdůležitější patří příprava novelizace zákona o vysokém školství, financování projektů z prostředků EU a záležitosti týkající se zřízení tzv. státní pokladny. „Prostor samozřejmě dostalo i vzájemné informování a výměna zkušeností spojených s problematikou řízení vysokých škol,“ zdůraznil kvestor Slezské univerzity Jaroslav Kania.

Klub kvestorů vznikl v roce 1990 a sdružuje kvestory českých veřejných vysokých škol. Schází se čtyřikrát ročně a projednává aktuální problematiku fungování a financování vysokých škol. Opava hostila jednání Klubu kvestorů podruhé.