Nová tělocvična Obchodně podnikatelské fakulty patřila nejprve volejbalistům ze středních škol

čtvrtek 26. září 2013 13:30 Autor: Martin Kůs

2013 09 OPF vitezne druzstvoKARVINÁ - První místo Obchodní akademie Český Těšín, druhé Gymnázium Karviná a třetí Gymnázium a Obchodní akademie, p.o. Orlová. To jsou nejlepší tři smíšená družstva středních škol, jejichž turnaj O pohár děkana Obchodně podnikatelské fakulty (OPF) v Karviné zahájil užívání zrekonstruované tělocvičny této součásti Slezské univerzity v Opavě.

2013 09 OPF projevyZahájení prvního duelu tak předcházel krátký slavnostní akt 24. září, při kterém zazněla slova tajemnice OPF Ing. Miroslavy Šromkové a děkana fakulty doc. Ing. Pavla Tuleji, Ph.D. Ten také následně předal vedoucímu katedry tělovýchovných a sportovních aktivit PaedDr. Jiřímu Helešicovi, Ph.D., prostory nové tělocvičny do užívání. Dr. Helešic ve svém krátkém poděkování zdůraznil, jak významným krokem rekonstrukce byla, zejména v době, kdy se peněžní možnosti stále více ztenčují a často schází prostředky i na významnější věci, než by se mnohým mohla zdát nová tělocvična. Připomněl, že tělocvična je sice určena hlavně pro potřeby katedry a studentů, ale své volné kapacity nabízí také studentům a žákům středních škol a v případě zájmu i široké veřejnosti. Nové prostředí tělocvičny umožní jejím uživatelům zahrát si celou řadu míčových her jako je basketbal, volejbal, florbal či sálová kopaná.

Cílem rekonstrukce, která probíhala v průběhu letních měsíců a zahrnovala výměnu nejen již nevyhovující dřevěné podlahy, ale také obložení, opravu rozvodů topení a nové malby a nátěry, bylo uvést stávající tělocvičny do podoby, která odpovídá současným náročným požadavkům na zařízení tohoto typu. Celkové náklady rekonstrukce včetně nového sportovního mobiliáře a vybavení činily 1,8 milionu korun a byly hrazeny z rozpočtu OPF.

Volejbalového turnaje, který byl zahájen bezprostředně po „otevření“ tělocvičny, se zúčastnilo šest družstev. Třiceticentimetrový zlatý pohár děkana fakulty nakonec zdobí Obchodní akademii Český Těšín, pohár za druhé místo putoval na Gymnázium Karviná a bronzový patří Gymnáziu a Obchodní akademii, p.o. Orlová. Již bez pořadí si pak na turnaji zahráli studenti Gymnázia Františka Živného Bohumín, Obchodní akademie Karviná a Obchodní akademie a Vyšší odborné školy sociální Ostrava-Mariánské Hory.

Reportáž Televize Polar z otevření tělocvičny si můžete pustit zde: http://www.polar.cz/archiv/video/regionalni-zpravy-polar-25-09-2013-16-00#cast-5515

Fotoreportáže najdete na facebooku Slezské univerzity a Obchodně podnikatelské fakulty