Kandidáti jednotlivých součástí do Akademického senátu Slezské univerzity

úterý 19. listopadu 2013 12:38 Autor: Martin Kůs

2013 1120 volbyOPAVA, KARVINÁ – V souladu s článkem 4. Volebního a jednacího řádu Akademického senátu Slezské univerzity (SU) v Opavě vyhlásil stávající předseda Akademického senátu SU (dále jen senát) volby do senátu, a to do obou jeho komor (zaměstnanecké a studentské). Volby se týkají všech univerzitních součástí. Vzejde z nich nové složení senátu pro období 2014-2017.

Jednotlivé součásti tak v uplynulých dnech sestavily kandidátky, v nichž delegují své zástupce pro práci v nejvyšším akademickém orgánu.

Za Filozoficko-přírodovědeckou fakultu v Opavě kandidují do komory zaměstnanců:
    Doc. Ing. Petr Čermák, Ph.D. – docent, Ústav informatiky
    Doc. PhDr. Eva Höflerová, Ph.D. – docent, Ústav bohemistiky a knihovnictví
    Mgr. Jiří Siostrzonek, Ph.D. – odborný asistent, Institut tvůrčí fotografie
    RNDr. Petr Slaný, Ph.D. – odborný asistent, Ústav fyziky
    PhDr. Petr Vojtal – odborný asistent, Ústav historických věd
Do studentské komory kandidují:
    Bohuslav Holzäpfl – posluchač 1. ročníku studijního programu Historické vědy
    Jiří Skácelík – posluchač 2. ročníku studijního programu Historické vědy
    Mgr. Alexandr Burda, posluchač 3. ročníku studijního programu Historické vědy.

Za Obchodně podnikatelskou fakultu v Karviné kandidují do zaměstnanecké komory senátu:
    Ing. Werner Bernatík, Ph.D. – odborný asistent KMP
    Ing. Josef Botlík – asistent KINF
    RNDr. Zdeněk Franěk, Ph.D. – vedoucí ÚIT, odborný asistent
    Ing. Lukáš Macura – asistent, ÚIT
    RNDr. Ing. Roman Šperka, Ph.D. – odborný asistent KINF
    RNDr. Jindřich Vaněk, Ph.D. – odborný asistent KINF
    Ing. Tomáš Verner – asistent KEK
Do studentské komory senátu kandidují:
    Ing. Radim Řihák, posluchač 5. ročníku studijního programu Ekonomika a management
    Ing. Lucie Tomanová, posluchačka 1. ročníku studijního programu Ekonomika a management

Za Matematický ústav v Opavě kandiduje do zaměstnanecké komory senátu:
    RNDr. Vladimír Sedlář, CSc., odborný asistent

Za Fakultu veřejných politik v Opavě kandidují do zaměstnanecké komory senátu:
    Ing. Lucie Kamrádová,  ÚVSRP
    Ing. Soňa Harasimová, ÚVSRP
    doc. PhDr. Helena Kolibová, CSc., ÚVSRP
    Mgr. Petr Slováček, Ph.D., ÚSES
    Mgr. Jiřina Hosáková, ÚO
    PaedDr. Miroslav Pilát, Ph.D., ÚPPV
    Mgr. Kamil Janiš, ÚPPV
    Mgr. Jana Žáčková, ÚVSRP

Do studentské komory senátu kandidují:
    Lenka Ficajová, 1. roč. Všeobecná sestra
    Pavel Polok, 1. roč. VSRP
    Nikola Janová, 1. roč. Všeobecná sestra
    Bc. Vladimír Barák, 2. roč. NMgr. studia VSSP
    Martin Curyla, 1. roč. VSRP
    Gabriela Oborná, 1. roč. VSRP

První kolo voleb proběhne v týdnu od 25. do 29. listopadu. Dílčí volební komise jednotlivých součástí stanoví konkrétní termíny a místa konání voleb do senátu na nejméně dva po sobě následující dny, kdy se koná výuka, a zároveň tak, aby každý den bylo možno hlasovat na každém volebním místě nejméně čtyři hodiny. Údaje o termínu a místech konání voleb se zveřejňují na úřední desce součástí a jejich webových stránkách, najdete je i na inoviny.slu.cz.

Aby 1. kolo voleb mohlo být v jednotlivých součástech prohlášeno za platné, je třeba minimálně desetiprocentní hlasovací účast členů příslušné akademické obce v příslušné komoře. V případě, kdy účast členů příslušné části akademické obce v některé komoře bude nižší, vypisuje ústřední volební komise v této součásti druhé kolo voleb. Případné 2. kolo voleb se uskuteční v týdnu od 9. do 13. prosince. V tomto kole již nebude brán zřetel na procentuální účast členů příslušné části akademické obce.

Do Akademického senátu Slezské univerzity v Opavě budou zvoleni kandidáti s nejvyššími počty hlasů na rozhodujících místech, tzn.
•    za pedagogy první čtyři kandidáti na každé fakultě
•    za studenty první tři kandidáti na každé fakultě
•    za Matematický ústav jeden kandidát, a to buď student, nebo pedagog

V případě stejného počtu hlasů pro kandidáty na posledním volitelném a prvním nevolitelném místě rozhodne další kolo voleb, kde se již bude hlasovat pouze mezi těmito kandidáty se shodným počtem hlasů.