První kolo voleb Akademického senátu Slezské univerzity v Opavě nerozhodlo všude, FPF a FVP budou volit znovu

středa 4. prosince 2013 9:21 Autor: Martin Kůs

IMG 1644Proběhly volby do Akademického senátu (AS) Slezské univerzity na léta 2014-2017. Na Fakultě veřejných politik (FVP) a Matematickém ústavu byli zástupci do něj zvoleni, Filozoficko-přírodovědecká fakulta (FPF) si volby do studentské komory zopakuje a na Obchodně podnikatelské fakultě (OPF) k nim zaměstnanci i studenti přijdou znovu.

Závěrečný protokol o výsledcích prvního kola voleb si můžete otevřít zde

Do zaměstnanecké komory AS byli za FPF zvoleni jako zástupci doc. Ing. Petr Čermák, Ph.D., z Ústavu informatiky, doc. PhDr. Eva Höflerová, Ph.D., zastupující Ústav bohemistiky a knihovnictví, Mgr. Jiří Siostrzonek, Ph.D., působící na Institutu tvůrčí fotografie a PhDr. Petr Vojtal z Ústavu historických věd. Náhradníkem se stal RNDr. Petr Slaný, Ph.D., odborný asistent Ústavu fyziky.

Zástupci do studentské komory AS zvoleni nebyli, vzhledem k nízké volební účasti bylo vypsáno 2. kolo voleb.

Za OPF v zaměstnanecké komoře AS zasednou Ing. Werner Bernatík, Ph.D., odborný asistent KMP a spolu s ním také Ing. Tomáš Verner, asistent KEK a RNDr. Zdeněk Franěk, Ph.D., který pracuje jako vedoucí ÚIT. O dalším zastoupení ale musí rozhodnout druhé kolo voleb:
„Na čtvrtém postupovém místě se totiž umístili dva kandidáti se shodným počtem hlasů: Ing. Lukáš Macura, asistent ÚIT, a RNDr. Ing. Roman Šperka, Ph.D., odborný asistent KINF. I v tomto případě již bylo vyhlášeno druhé kolo volby,“ řekla k situaci na OPF Ing. Pavla Vodová, Ph.D., předsedkyně ústřední volební komise s tím, že náhradníky OPF pro práci v AS se stávají Ing. Josef Botlík, asistent KINF, a RNDr. Jindřich Vaněk, Ph.D., pracující jako odborný asistent KINF.

Ve volbě do komory studentů platí stejné jako v případě FPF, tedy z důvodu nízké účasti je nutno volbu opakovat ve druhém kole.

Úspěšně první kolo voleb rozhodlo o zástupcích FVP. V komoře zaměstnanců z rozhodnutí voličů zasednou Mgr. Petr Slováček, Ph.D., odborný asistent ÚSES, doc. PhDr. Helena Kolibová, CSc., z ÚVSRP, PaedDr. Miroslav Pilát, Ph.D., odborný asistent ÚPPV, a  Ing. Lucie Kamrádová, tajemnice ÚVSRP. S nižšími počty hlasů se pak náhradníky stávají Mgr. Jana Žáčková, odborná asistentka ÚVSRP, Mgr. Jiřina Hosáková působící jako ódborná asistentka ÚO, Ing. Soňa Harasimová, odborná asistentka ÚVSRP, která získala stejné pořadí jako Mgr. Kamil Janiš, odborný asistent ÚPPV.

FVP budou v komoře studentů zastupovat Gabriela Oborná, posluchačka 1. roč. VSRP, Martin Curylo, rovněž 1. roč. VSRP, a Bc. Vladimír Barák, v současnosti student 2. roč. navazujícího studia VSSP. Z následného pořadí vzešli také náhradníci, kterými jsou Pavel Polok z 1. roč. VSRP, Lenka Ficajová studující 1. roč. Všeobecná sestra, a Nikola Janová, rovněž posluchačka 1. roč. oboru Všeobecná sestra.

Za Matematický ústav byl podle zásad zvolen jediný zástupce bez ohledu na to, zda zastupuje zaměstnance či studenty. Tím se stal RNDr. Vladimír Sedlář, CSc., odborný asistent ústavu.

Z výše uvedených důvodů již Ústřední volební komise Akademického senátu Slezské univerzity v Opavě vypsala v souladu s čl. 9 odst. 2 Volebního a jednacího řádu AS SU druhé kolo voleb do studentské komory AS SU za FPF a OPF.

Protokol o vyhlášení druhého kola voleb si můžete otevřít zde

„Důvodem pro vypsání druhého kola voleb je nízká volební účast. K platnosti voleb je třeba účasti nejméně deseti procent členů příslušné akademické obce v příslušné komoře, avšak volební účast při volbách do studentské komory AS SU za FPF byla 3,98 % a volební účast při volbách do studentské komory AS SU za OPF byla 8,99 %,“ vysvětlila Ing. Pavla Vodová, Ph.D., předsedkyně ústřední volební komise, s upozorněním, že ve druhém kole voleb se již na procentuální účast členů příslušné akademické obce nebude brát zřetel.

Druhé kolo voleb do studentské komory AS SU za FPF se uskuteční v termínu 10. – 11. prosince 2013, a to v úterý 10. prosince v době 8 – 12 hodin v místnosti č. 220, 1. patro budovy Masarykova 37 v Opavě a ve středu 11. prosince v době 10 – 14 hodin v místnosti č. 219 nacházející se v 1. patře budovy Bezručovo náměstí 13 v Opavě. Druhé kolo voleb do studentské komory AS SU za OPF se uskuteční rovněž v termínu 10. – 11. prosince 2013 v prostorách foyer hlavní budovy SU OPF na Univerzitní nám. 1934/3 v Karviné. Volební urna bude k dispozici v úterý 10. prosince v čase 9 – 15 hodin a ve středu 11. prosince v době 9 – 15 hodin.