Mezinárodní tým studentů připravil aktivity pro své mladší kolegy

2013-1110 bez-hranic

V pátek 20. září se v karvinském parku Boženy Němcové uskutečnila akce projektového týmu CZ-PL-SK hry bez hranic, jehož hlavní osu tvoří dobrovolníci z řad studentů Obchodně podnikatelské fakulty (OPF) Slezské univerzity za podpory dalších zaměstnanců školy.

Mezinárodní tým, který kromě studentů OPF tvoří čtyři polští kolegové z těšínského Uniwersytetu Śląskiego, Wydziału w Cieszynie, a čtyři slovenští z Ekonomické fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, připravil pro středoškoláky sportovně vzdělávací aktivity s cílem navázat kontakty mezi budoucími uchazeči a současnými studenty a rozšířit povědomí o vysoké škole a aktivitách města.

Akce se realizovala z programu Mládež v akci z projektu s názvem Cesta k městu pod záštitou města Karviné. Cesta k městu umožňuje mladým lidem připravit vlastní aktivity a dílčí projekty, které pak musí obhájit před výběrovou komisí. Jedná se o skvělou příležitost, jak se naučit připravit, obhájit a organizovat projekt, získat zkušenosti s prací v týmu, pomoci místním komunitám a realizovat své nápady.

Účelem této aktivity nebylo jen rozšířit povědomí o možnosti dalšího vzdělávání pro studenty středních škol v Karviné, ale také setkání se staršími kolegy, kteří již s vysokou školou mají zkušenosti. Dále bylo pro účastníky důležité navázání neformálních kontaktů a získání informací, a to jak o studiu, tak o životě na univerzitě.

Bylo rozšířeno portfolio atrakcí na akci města Karviné v rámci aktivity Evropský týden mobility. Kromě propojení se středoškoláky v rámci samotných aktivit v parku Boženy Němcové došlo k navázání trvalé vazby a kontakty s přáteli z Cieszyna a Banské Bystrice, které přetrvávají i po společném setkání. Je pravděpodobné, že další spolupráce bude pokračovat, a to jak na projektech v rámci města Karviné, tak na projektech z národních iniciativ účastnických zemí. Touto cestou realizační tým děkuje magistrátu města, vedení všech středních škol v Karviné a participujícím zaměstnancům všech tří univerzit za vstřícnost, ochotu a příležitost realizovat zamýšlené záměry.

AUTOR: redakce