Den otevřených dveří na Filozoficko-přírodovědecké fakultě: aula byla plná

pátek 5. února 2016 11:12 Autor: Zuzana Urbánková

FOTO: Vladimír Meletzký

OPAVA - Zhruba sto dvacet lidí a aula rektorátu zaplněná téměř do posledního místa. Tak vypadal Den otevřených dveří Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě ve středu 3. února 2016 v deset hodin dopoledne. Studentky a studenti středních škol, někteří z nich v doprovodu rodičů, si vyslechli, co vše mohou na naší fakultě studovat, jak zde plyne studentský život, kde mohou vyjet za studiem do zahraničí, jaké máme v Opavě ubytovací a stravovací kapacity. Vyslechli si také, čím se fakulta potažmo celá Slezská univerzita liší od ostatních univerzit v České republice, a proč je tedy dobré sem přijít studovat. V závěru společné půlhodiny se někteří z nich ptali například na možnost stipendií či průběh přijímacích zkoušek na některých studijních oborech. Poté se zájemci pod vedením zástupců jednotlivých ústavů rozešli na jejich pracoviště, kde pro ně byly připraveny prohlídky a přednášky.

Fotoreportáž z akce najdtete na facebooku Filozoficko-přírodovědecké fakulty

FOTO: Vladimír MeletzkýStejný scénář pak probíhal i v dalším kole v pravé poledne, kdy stejně jako v minulých letech přišlo účastníků méně. Ti, které jsme oslovili, přijeli například z Litomyšle, Ostravy, Rožnova pod Radhoštěm a dalších míst.

Den otevřených dveří na naší fakultě tak celkem přilákal zhruba dvě stě lidí.