Prezentujte svůj vědecký projekt v anglickém Cheltenhamu. Mezinárodní soutěž FameLab je otevřena do 28. února

středa 17. února 2016 8:54 Autor: Martin Kůs

2016 02 vedecka soutez 1FameLab 2016 – bavme se vědou!  

Mezinárodní soutěž FameLab v České republice vstupuje do 6. ročníku! Zájemci mohou své přihlášky posílat do 28. února 2016.

Tato soutěž pro mladé vědce a vědkyně vznikla v Anglii v roce 2004 a od té doby se úspěšně šíří po světě. V letošním roce se zúčastní 30 zemí ze čtyř kontinentů.
V České republice FameLab probíhá pod záštitou předsedy Akademie věd ČR profesora Jiřího Drahoše, za podpory Nadačního fondu Neuron, Českých center a Nadace Tomáše Bati. Organizaci zajišťuje British Council ve spolupráci s Občanským sdružením Adeto.
FameLab účastníkům nabízí šanci zlepšit své schopnosti v oblasti popularizace vědy a komunikace s médii. Zároveň si klade za cíl přinést publiku aktuální ukázky toho, čím se v současnosti zabývá výzkum v oblasti medicíny, matematiky a přírodních a technických věd.
Přihlášky mohou podávat studenti a vědečtí a pedagogičtí pracovníci starší 21 let do 28. února 2016. Elektronická přihláška, informace, praktické tipy a vystoupení z minulých ročníků jsou k dispozici na webu British Council:
https://www.britishcouncil.cz/projekty/spolecnost/famelab a www.famelabcz.com.

Jak soutěž probíhá?

Každý soutěžící musí v pouhých třech minutách publiku a odborné porotě vysvětlit své vědecké téma. Porota posuzuje, zda je vystoupení vědecky správné, srozumitelné laické veřejnosti, zajímavé a případně i zábavné. V oblastních kolech ze soutěžících vybere deset nejlepších pro školení MasterClass a následující národní finále. Vliv na volbu postupujících mají i hlasy publika. Vítěz/ka národního finále bude reprezentovat Českou republiku v Anglii, kde předvede své vystoupení v angličtině. Letošní mezinárodní finále se bude konat ve druhém červnovém  týdnu opět jako součást prestižní akce zaměřené na popularizaci vědy nazvané Cheltenham Science Festival (www.cheltenhamfestivals.com/science/).

Zaujalo vás to? Klikněte si tedy pro:

Podrobnosti k soutěž a její harmonogram, kontakty
Přihlášku
Sdílet
TOPlist Slezská univerzita v Opavě » www.slu.cz « Copyright © 2012-2015