Oznámení
  • Lack of access rights - File '/images/fotky/2012/1015_ulgat_slovinsko.jpg'

Cílem studentů Lázeňství a turismu byla Francie a Slovinsko

pondělí 15. října 2012 13:31 Autor: Administrator

Jak vlastně taková příprava zájezdu naostro vypadá? „Je nutné zajistit dopravu, ubytování a vstupy do jednotlivých zajímavých míst. Nesměly však chybět ani informace pro účastníky zájezdu v jednotlivých městech – studenti v roli vedoucích vybírali místa vhodná pro návštěvu, připravovali texty a museli je také znát a ostatním prezentovat,“ vypočetla Mgr. Eva Škrobálková, která vede výuku předmětu a která dohlížela na průběh akce u slovinské skupiny.

Součástí úkolu bylo také vytvoření programu pro dlouhé přesuny autobusem a pro volné chvíle, který zajišťoval tým animátorů. Ti měli připravenou celou zásobu soutěží se spoustou lákavých odměn se zaměřením na znalosti o navštívené zemi, ale také na zručnost a inteligenci.

Co všechno na studenty čekalo? Francouzská skupina vyrazila konkrétně do oblasti Provence a na azurové pobřeží. „První naší zastávkou bylo město Avignon, kam jsme dorazili zhruba po 24 hodinách cesty. Navštívili jsme dále například město Nice, Arles, přírodní rezervace Camargue, Marseille v čele s bazilikou Notra Dame nebo druhý nejmenší stát světa Monako. Stihli jsme se také vykoupat v moři,“ svěřila se studentka Michaela Vepřeková, pro kterou osmidenní zájezd představoval vedle spousty zážitků také velkou zkušenost.

Studenti, cestující do Slovinska, hned během příprav museli řešit příjemné dilema: jak toho stihnout v této malé zemi co nejvíce? „Podařilo se celý pobyt naplánovat tak, že jsme zvládli kus historie, jako například prohlídku nejstaršího městečka Ptuj nebo obdivování nejstarší vinné révy v Mariboru. Chybět nemohly ani lázně Rímské Toplice, prohlídka hlavního města Lublaň nebo i koupání v moři,“ shrnula týdenní zájezd studentka Tereza Vrbacká.  

Sdílet
TOPlist Slezská univerzita v Opavě » www.slu.cz « Copyright © 2012-2015