Veronika Fojtíková usiluje o titul Miss studentka. Pomoci jí může váš hlas

čtvrtek 24. ledna 2013 9:52 Autor: Martin Kůs

 2013 01 Veronika Fojtikova 1OPAVA - Žije v Ostravě, má bratra, mluví anglicky a francouzsky, druhým rokem se věnuje fotomodelingu a hostessingu. Je zadaná, jak říká, našla už pro sebe toho ideálního partnera. Sní o vlastní cestovní kanceláři nebo práci na letišti.

Dvaadvacetiletá Veronika Fojtíková, studentka Ústavu lázeňství, gastronomie a turismu Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě, reprezentuje svoji vysokou školu mezi soutěžícími dívkami, které se přihlásily do prvního ročníku soutěže Miss Studentka.
V současné době, až do 24. února, je možné Veroniku podpořit svým hlasem a posunout ji do finálového kola v Českých Budějovicích 9. března. Hlasovat lze přímo na webu soutěže, profil Veroniky má adresu missstudentka.cz/studentka/43.

Nechceme předbíhat, ale zdá se, že Veronika do finále opravdu míří, mezi 90 kandidátkami si v době našeho rozhovoru držela krásné 8. místo. „Jste tak oblíbená mezi svými spolužáky?“ ptáme se. 

2013 01 Veronika Fojtikova 4 „Tak to nevím, ale studium tady v Opavě mne už naučilo, jak je důležité dát o sobě vědět, a já jsem oslovila řadu svých spolužáků, přátel i rodinu. Jsem ráda, že mne podporuje i facebook Slezské univerzity a spousta lidí tady z Opavy. Kdo ví, třeba opravdu patřím mezi oblíbené,“ říká s nádechem smíchu Veronika.

Miss studentka je její první soutěž tohoto druhu, i když, jak říká, měla chuť to zkusit už dříve. „Už dlouho jsem uvažovala o přihlášce do nějaké podobné soutěže. Chtěla jsem se přihlásit do Miss univerzita, ale ta byla vypsána jen pro dívky z ostravských vysokých škol. Když později vypsali soutěž Miss studentka, rozhodla jsem se pro ni a přihlásila se,“ říká Veronika a hned dodává: „O soutěži Česká miss, nebo jiných soutěžích „krásy“ jsem nepřemýšlela, tam záleží hlavně na vzhledu, výšce a mírách a já jsem přece jen chtěla více uplatnit své znalosti a zapojit určitou inteligenci.“

Když před třemi roky hledala maturantka Veronika Fojtíková tu ideální vysokou školu, rozhodovala se mezi Prahou a Opavou. Věnovala se angličtině a francouzštině, ráda cestovala a objevovala svět, a tak hledala studium, které by tyto zájmy spojilo. A vybrala si Opavu. „Proč právě takové rozhodnutí?“ zajímá nás.

2013 01 Veronika Fojtikova 2„Rozhodla jsem se pro Slezskou univerzitu a Ústav lázeňství, gastronomie a turismu její Filozoficko-přírodovědecké fakulty. Kromě toho, co mi obor nabídl, tedy možnosti využití jazyků - předtím jsem studovala na jazykovém gymnáziu - a orientaci na turistický ruch, hrála svoji roli i možnost dojíždět z Ostravy a také fakt, že k Opavě mám osobní vztah, protože tu žije moje babička. Říkám, že volba opavské fakulty bylo pro mne spojení dobrého s užitečným. Myslím, že jsem si vybrala výborný obor s dobrou možností následného využití v praxi,“ vysvětluje Veronika Fojtíková.

„Z toho se dá odvodit, čemu se chcete po škole věnovat…,“ nepřímo pokládáme další otázku.
2013 01 Veronika Fojtikova 3„Jsem teď ve třeťáku, kdy přišla doba rozhodnutí, kterému směru se nadále chceme věnovat. Vybrala jsem si specializaci na turismus. I když jedna moje úvaha je pokračovat ve studiu na dalším stupni, ráda bych si otevřela svoji vlastní cestovní kancelář, ale také bych třeba ráda pracovala v provozu na letišti. Přestože studium je hodně zaměřeno na ekonomické obory, které mi, jako absolventce gymnázia, nejsou až tak blízké, věřím, že mi znalosti z univerzity hodně pomohou při realizaci mého snu,“ odpovídá studentka a doplňuje, co ze svého dosavadního studia považuje za největší osobní přínos: „Bavily mne obory jako psychologie, sociologie, právo, služby volného času nebo animace. Vezmu-li si svoji orientaci na turistický ruch, naučila jsem se v rámci animace třeba připravovat a vytvářet zájezdy a pobyty pro své klienty. To je přesně to, co bych jednou chtěla dělat.“

Kromě Veroniky jsou do soutěže přihlášeny i další dvě posluchačky Slezské univerzity:
Nikola Vysloužilová, reprezentující Fakultu veřejných politik - hlasovat
a Lenka Müllerová z Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné - hlasovat.

Co je Miss Studentka?
Miss Studentka 2013 nebo také Miss českého studentstva je novou celorepublikovou soutěží, organizovanou Českou studentskou unií, které se mohou účastnit všechny studentky denní nebo dálkové formy studia ve věku od 18 do 28 let jakékoliv školy. Tedy nejen vysokoškolačky, ale i posluchačky středních škol či vyšších odborných škol. Soutěž byla vyhlášena 11. ledna a od té doby, až do 24. února, mohou lidé hlasovat pro své favoritky v anketě, umístěné na webu soutěže www.MissStudentka.cz. Potom bude desítka nejúspěšnějších dívek po veřejném hlasování pozvána k účasti v závěrečném kole, které se uskuteční 9. března v Českých Budějovicích jako součást konference České studentské unie. Mottem soutěže je Jediná MISS, která má tři S: Sympatická, Sebevědomá, Sexy.

Sdílet
TOPlist Slezská univerzita v Opavě » www.slu.cz « Copyright © 2012-2015