Studentská tisková a televizní agentura: výrazná zpravodajská stopa na Bruntálsku

pátek 15. února 2013 8:55 Autor: Administrator

2013-0215 staKRNOV, OPAVA - Snaží se informovat nejenom o velkých událostech, ale také o každodenním životě a starostech obyčejných lidí a jejich mottem je Když informace, tak od STA! Studio STA – studentská tisková a televizní agentura každodenně zaznamenává události po celém Bruntálsku a do jejích aktivit se zapojují také studenti Slezské univerzity v Opavě.

U zrodu Studia STA v roce 2011 stál Radek Vráblík, tehdy student oboru Pedagogického lycea Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy v Krnově, který se novinařinou aktivně zabýval již předtím: organizoval fotografickou soutěž nejprve pro celou školu, později pro celý mikroregion Krnovsko a Vrbensko, externě spolupracoval s Deníkem. „Po skončení fotografické soutěže pro celý mikroregion mi začal chybět ten shon a organizování, proto přišel nápad založit svou mediální agenturu, oficiálně byla zaregistrována 18. května 2011,“ prozradil autor celého projektu, který má na svědomí také stanovy, název a logo organizace.

Ve Studiu STA dobrovolně působí šestnáct členů, ve zpravodajství jich pracuje pět. Součástí je také televize STA. Stopu zde zanechali také bývalí nebo současní studenti Slezské univerzity v Opavě, např. Jan Bezděk, v aktuálním akademickém roce student oboru Sociální politika a sociální práce na Fakultě veřejných politik. Studio má dveře otevřeny dokořán nejenom pro ty, které baví fotografovat a psát. „Spolupráci s námi může navázat kdokoliv, ať ho zajímá naše práce nebo nás chce prostě jen podpořit. Na rok 2013 připravujeme několik zajímavých projektů, abychom tak nejenom ocenili místní občany, ale i bavili široké okolí,“ uzavřela výkonná ředitelka Studia STA Zdeňka Spurná.

Více informací najdete na webových stránkách občanského sdružení www.studiosta.webnode.cz anebo na zpravodajském portálu www.studio-sta.cz, který je opravdu každodenně aktuální!