Studenti si vyzkoušeli práci v multikulturních týmech

čtvrtek 4. dubna 2013 15:56 Autor: Silvie Březinská

2013 03 28Druhý cyklus projektu Erasmus IP se uskutečnil v rakouském Salzburgu ve dnech od 11. do 22. března. Zúčastnily se ho Fachhoschule Wildau z Německa, Fachhoschule Salzburg GmbH, Université Jean Monnet, Saint Étienne, France, North Karelia University of Applied Sciences z Finska, University of Tartu z Estonska a Slezské univerzita v Opavě.

Každá z nich vyslala šesti až osmičlenný tým. Českou skupinu tvořili studenti Obchodně podnikatelské fakulty (OPF) v Karviné Jindřich Haluška, Kateřina Hovorková, Pavel Hupka, Kateřina Maschková, Danila Sabolová a Lenka Záteková. Za OPF projekt vedly PhDr. Krystyna Heinz (koordinátor za partnerskou instituci) a Mgr. Irena Orszulik, Ph.D.

Cílem druhého cyklu bylo podporovat práci studentů v multikulturních týmech s ohledem na týmovou dynamiku a týmové role, projektovou činnost, rozvíjení interkulturního povědomí a rovněž komunikační dovednosti v angličtině.

Další cyklus se bude konat v březnu 2014 ve Finsku (North Karelia University of Applied Sciences).