Studenti z Tábora navštívili svoji mateřskou alma mater

úterý 16. dubna 2013 11:40 Autor: Martin Kůs

2013 04 taboriti velkyOPAVA – Do Opavy, navštívit svoji mateřskou alma mater, přijeli první dubnový víkend posluchači Ústavu lázeňství, gastronomie a turismu, kteří obor Lázeňství a turismus studují v konzultačním středisku v Táboře.
„Studenti z Tábora projevili zájem prohlédnout si Opavu. V sídelním městě univerzity strávili několik dní, které využili nejen k prohlídce města, ale hlavně univerzitního zázemí, když navštívili a prohlédli si jednotlivé objekty,“ řekla k návštěvě Ing. Jana Stuchlíková, vedoucí konzultačního střediska Tábor, a doplnila, že Opavu navštívilo 12 posluchačů, především ze 3. ročníku.
Opavský program pro ně připravili jejich zdejší spolužáci, kteří využili právě probíhající akci otevírání turistické sezony Opavského Slezska. Zavedli je například na věž kostela sv. Hedviky nebo do Muzea břidlice v Budišově nad Budišovkou. Ale nešlo jen o výlet, čas věnovali rovněž k získání nových znalostí z oboru. Jeden z večerů tak trávili v areálu Hradecká, kde pro ně Mgr. Alexandr Burda připravil řízenou degustaci vín. Protože jsou ale již i mezi táborskými posluchači držitelé sommeliérského certifikátu Slezské univerzity, byl tak spíše trochu v roli konzultanta, o popis nápojů a jejich vlastností se postarali především sami studenti.
„Z ohlasů studentů z Tábora je jasné, že se jim v Opavě líbilo. Dokonce tak, že někteří odjeli domů o den později, než bylo plánováno,“ doplnila ještě Jana Stuchlíková.

Fotoreportáž z degustace najdete na facebooku Gastrocentra SU.

2013 04 taboriti velky2