VIDEO: Studenti natočili znělku k letošnímu festivalu Další břehy

čtvrtek 18. dubna 2013 8:01 Autor: Administrator

2013-0418 hrichySkrze hříchy do nebe je podtitul letošního festivalu Další břehy pořádaného každoročně městem Opavou. Do příprav festivalu se letos zapojili studenti oboru Multimediální techniky, kteří natočili upoutávku, nebo, chcete-li festivalovou znělku.

Prokázat své schopnosti při tvorbě krátkých filmů a šotů se rozhodli hned po úspěšném vánočním happeningu. Natáčení znělky probíhalo týden a převážná část záběrů byla natočena v kině Mír v Opavě. Nutno dodat, že za vydatné pomoci dalších studentů jiných oborů, středních škol i veřejnosti v rámci komparzních rolí. Festivalová znělka však má jedno unikum. Byla natáčena profesionálním kinematografickým vybavením oboru Multimediální techniky. Takže si studenti mohli vyzkoušet plně ve vlastní režii profesionální filmovou techniku. Postprodukce pak zahrnovala nejen tvorbu hudební znělky, které se ujal Lukáš Lukáš, ale také finální střih Ondreje Zelence na hotovou hudebně zvukovou koláž.

Pedagogicky na studenty dohlíželi Václav Minařík a Martin Petrásek, kteří je s magistrátem města Opavy propojili: „Byli jsme osloveni Magistrátem města Opavy a bylo nám nabídnuto partnerství. Jako vhodný nástroj se nám jevilo nabídnout nějaký kreativní audiovizuální příspěvek,“ říká Martin Petrásek. „O nápad se ale postarali v rámci tvůrčích dílen právě Václav Minařík se studenty,“ dodává.

Festivalové programy Dalších břehů představují od 3. do 28. dubna přibližně tři desítky pořadů z oblasti divadla, filmu, hudby, literatury a výtvarného umění, které se budou zabývat fenomény hříchu a pokušení, ale také následujícího pokání jako stále opakovaného, nikdy nekončícího boje člověka o správnou volbu mezi dobrem a zlem a také jako zápasu, který svádí každý z nás ve svém nitru a se svým svědomím.
Martin Petrásek

Více informací o festivalu