Dny slezských univerzit představí vysoké školy v Opavě, Ostravě, Katovicích, Opolí a Vratislavi

čtvrtek 30. ledna 2014 15:32 Autor: Martin Kůs

Foto: Martin KůsCo: Dny slezských univerzit
Anotace: Unikátní setkání vysokých škol, které geograficky spadají do oblasti českého a polského Slezska.
Kdy: 5. února 2014, 9.30 - 14 hodin
Kde: Aula budovy rektorátu Slezské univerzity v Opavě, Ústav historických věd, Masarykova tř. 37, Opava

V rámci svého Dne otevřených dveří Filozoficko-přírodovědecké fakulty (FPF) se tato součást s nejširší nabídkou studijních možností připojuje k programovému cyklu Dny slezských univerzit, který právě v Opavě startuje. Při něm budou představeny partnerské domácí a zahraniční univerzity (9.30 hodin, předsálí auly budovy rektorátu). Za FPF se aktivně zapojí Ústav historických věd (ÚHv) - viz program. Závěrem akce bude diskusní fórum se zástupci účastnických vysokých škol.
Dnů Slezských univerzit, které se uskuteční v období února až dubna, se zúčastní zástupci vysokých škol a univerzit v Opavě, Ostravě, Katovicích, Opolí a Vratislavi.

Program 5. února 2014:
BLOK I (Na Rybníčku 1)
9.30 Slavnostní zahájení - předsálí univerzitní auly v budově rektorátu, ul. Na Rybníčku, Opava

10.00, 12.00 Prezentace studijních oborů Filozoficko-přírodovědecké fakulty - aula rektorátu

cca 11.00 a 13.00 přesun na komentovanou prohlídku pracoviště Ústavu historických věd - sraz v prostoru před aulou

BLOK II (Masarykova tř. 37)
8.00-15.00 Program v učebně výpočetní techniky ÚHV (č. 207)
Multimediální učební pomůcky, dobové a dokumentární filmy, software používaný při výuce

Konzervátorské centrum - komentované prohlídky, ukázky konzervace a restaurování, prezentace studentských prací

Středověká Opava v obrazových pramenech - popularizační přednáška, Mgr. Martin Čapský, Ph.D.
učebna M6, čas: 12.30

Součástí akce jsou prezentační bannery a prezentační materiály věnované partnerským univerzitám, informacím o studiu a projektu, v jehož rámci akce probíhá, a další program v atriu na Masarykově třídě. Den otevřených dveří vyvrcholí kulatý stolem – diskusním setkáním pracovníků ÚHV s hosty z Polska.

Další navazující akce:
25. - 27. února 2014
Mezinárodní workshop I: VŠ student jako potenciální pracovník ve vědě a výzkumu - své zkušenosti budou prezentovat úspěšní absolventi studia na ÚHV

10. - 13. března 2014
Exkurze pro vysokoškolské studenty
Čtyřdenní exkurze, která bude zahrnovat návštěvu pracovišť na partnerských slezských univerzitách.

1. - 3. dubna 2014
Mezinárodní workshop II.: Možnosti prezentace a popularizace vědeckých poznatků zájemcům z řad veřejnosti

Akce Dny Slezských univerzit je realizována v rámci projektu Popularizace VaV histor. věd (č. CZ.1.07/2.3.00/35.0037) financovaného z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

Podrobnosti o FPF najdete na její webové prezentaci www.fpf.slu.cz a na oficiálním facebookovém profilu fakulty  www.facebook.com/slufpf

OPVK popularizace
Přednáškový cyklus byl realizován v rámci projektu Popularizace VaV histor. věd (č. CZ.1.07/2.3.00/35.0037) financovaného z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.