S Petrem Horálkem o focení oblohy

úterý 11. března 2014 12:44 Autor: Martin Kůs

Co: fotografický workshop
Anotace: o focení oblohy a úskalích, které to přináší
Kdy: 12. března od 15 hodin
Kde: Multimediální učebna Ústavu fyziky (budova Bezručovo náměstí 13, Opava)

Foto: Petr HorálekÚstav fyziky Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě zve zájemce o fotografii a práci s videem na workshop Petra Horálka Fotografování noční oblohy.

Setkání se uskuteční 12. března od 15 hodin v Multimediální učebně Ústavu fyziky (budova Bezručovo náměstí 13, Opava).

V úvodní hodině se výklad zaměří na témata Cestování za tmavou oblohou, včetně provázejících ukázek, Landscapes a krátce se dotkne problematiky zatmění Slunce. V pokračování workshopu se lektor prakticky zaměří na oblohu v oblasti Kanárských ostrovů a další fotograficky zajímavá místa, postup focení od základů přes nástrahy až po způsoby zpracování a konečně vše uzavře ukázka postupu pres DSS a Registar.

Lektorem workshopu bude Petr Horálek (o něm více zde: http://www.astronom.cz/horalek/).

Workshop je určen především studentům Slezské univerzity v Opavě, veřejnost je ale vítána. Vstup volný.

Foto: Petr Horálek