Einsteinův podzim 2015 začíná: Zdeněk Stuchlík a Albert Einstein byli v České televizi

sobota 17. října 2015 6:06 Autor: Zuzana Urbánková

screenshot pořadu České televize

OPAVA - Kampaň Filozoficko-přírodovědecké fakulty nazvaná Einsteinův podzim 2015 se rozjíždí naplno. Zatímco včera, v pátek 16. října 2015, vystoupil v České televizi v pořadu Dobré ráno děkan FPF prof. RNDr. Zdeněk Stuchlík, CSc. spolu se studentem fyziky v převleku Alberta Einsteina, dnes, tedy v sobotu 17. října 2015, začíná první ze série přednášek.

ZáznamČeské televize si můžete pustit zde a zde

screenshot pořadu České televizePřed jejím zahájením vystoupí v 15.00 hodin v Sále purkmistrů v Obecním domě v Opavě děkan Stuchlík, aby oficiálně celou kampaň zahájil. Samotná přednáška zde začíná v 15.30 hodin a přednese ji prof. RNDr. Jiří Bičák, DrSc., dr.h.c. z Ústavu teoretické fyziky Matematicko-fyzikální fakulty UK Praha. Název přednášky zní „100 let obecné teorie relativity: od Einsteina k Hawkingovi“ a stejně jako další popularizační přednášky je určena laické veřejnosti zajímající se o pokrok ve vědě.

Celou kampaň, která potrvá do pátku 4. prosince 2015, naše fakulta zorganizovala u příležitosti stého výročí Einsteinovy teorie gravitace.

Upozorňujeme, že Einsteinův podzim 2015 má své vlastní stránky, na nichž najdete informace o všech přednáškách, seminářích a studentských recesních akcích. Funguje webová stránka fpf.slu.cz/einpo2015, informace, odkazy a novinky také na adresách sociálních sítí: facebook.com/einpo2015 a twitter.com/einpo2015.