V Knihovně Václava Havla bude promítnut studentský film Plné ruce revoluce

pondělí 16. listopadu 2015 12:52 Autor: Zuzana Urbánková

V Knihovně Václava Havla bude promítnut studentský film Plné ruce revoluce
Studentský dokumentární film Plné ruce revoluce se v úterý 17. listopadu 2015 promítne v české premiéře v Knihovně Václava Havla. Hlavním autorem je absolvent oboru Multimediální techniky Filozoficko-přírodovědecké fakulty (FPF) Slezské univerzity v Opavě Jindřich Mižďoch, režijní supervizi a pedagogické vedení zajišťuje pedagog FPF Petr Jančárek, který večerem provází.„Po projekci bude následovat beseda se Sašou Vondrou, historikem Jiřím Sukem a autory divadelní hry Plné ruce revoluce Jankem Lesákem a Natálií Preslovou,“ uvedl Petr Jančárek s tím, že akci připravilo Centrum multimediální tvorby FPF SU v Opavě ve spolupráci se Slezským divadlem.
Připomeňme, že Slezské divadlo Opava uvedlo premiéru divadelní hry Plné ruce revoluce režiséra Janka Lesáka a dramaturgyně Natálie Preslové přesně před rokem. Představení bylo unikátním zobrazením někdejších událostí očima dětí revoluce – oba autoři se totiž narodili právě v listopadu 1989. Vznik inscenace zachytili v krátkém časosběrném dokumentu studenti oboru Multimediální techniky Slezské univerzity patřící rovněž k těm, kteří se narodili už ve svobodných časech.
Promítání se v Knihovně Václava Havla, v Ostrovní ulici 13 v Praze koná od 19.00 do 21.00 hodin.