Děkan Zdeněk Stuchlík ocenil organizátory festivalu Opavský páv

čtvrtek 5. května 2016 7:46 Autor: Zuzana Urbánková

2016 05 Stuchlik pav 2

OPAVA - Děkan Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě Zdeněk Stuchlík zahájil v pondělí 2. května 2016 Mezinárodní studentský filmový festival Opavský páv. Ve svém úvodním slově ocenil aktivity vedoucí Oddělení audiovizuální tvorby Ústavu bohemistiky a knihovnictví Mgr. Moniky Horsákové a studentů, v čele s ředitelkou festivalu studentky Kamily Návratové: „Snaží se stabilizovat postavení Opavského páva jako nového festivalu studentské tvorby. Velice si cením, že díky nim taková iniciativa existuje,“ uvedl na jejich adresu mimo jiné děkan.

2016 05 Stuchlik pav 1Podle svých slov byl mile překvapen také tím, že dramaturgii doprovodného programu má na starosti studentka AVT Klára Jančíková, která byla vybrána jako Tvář Slezské univerzity,
Opavský páv se letos koná již potřetí, a to od pondělí 2. května do čtvrtku 5. května 2016.

„První večer proběhl ve znamení tvorby studentů AVT, prezentovaná díla jasně demonstrovala kvalitní a různorodé výsledky,“ dodal profesor Stuchlík.