Robert Zwinger akademickým vicemistrem ČR

čtvrtek 2. června 2016 8:22

Text: Michal Zezula

2016 06 robert zwingerOPAVA - Robert Zwinger, student 1. ročníku oboru Lázeňství a turismus, reprezentoval 9. května 2016 Slezskou univerzitu v Opavě na Akademickém mistrovství ČR v šermu, které se konalo pod záštitou VUT v Brně. Robert bojoval v kategorii fleret muži a do eliminačních bojů postoupil ze třetího místa ve skupině, což jej svedlo do semifinále s Michalem Čuprem z Univerzity J. E Purkyně v Ústí nad Labem, kterého Robert porazil 15:11. Ve finále svedl tuhý a do poslední chvíle nerozhodný zápas s Václavem Kunderou z Masarykovy univerzity v Brně, který jej nakonec porazil 13:15. Robert se tak stal akademickým vicemistrem ČR.

Robert skvělým umístěním na Akademickém mistrovství navázal na celou řadu předchozích sportovních úspěchů, neboť se pravidelně v domácích soutěžích (seriál Mistrovství ČR, Český pohár) umisťuje na předních místech a reprezentuje ČR také na soutěžích mezinárodních (v sezóně 2015/2016 Mistrovství Evropy v Novim Sadu, Mistrovství světa v Bourges, Světový pohár juniorů v Lezsnu, Györu a v Bratislavě). V mateřském oddíle (TJ Slezan Opava) se v poslední době věnuje jako trenér také práci s mládeží a působí na soutěžích mladších věkových kategorií jako rozhodčí.

2016 06 fleret