Audiovizuální tvorba zabezpečuje Off program Měsíce autorského čtení

neděle 3. července 2016 9:07 Autor: Martin Kůs

2016 07 Chrobak

OSTRAVA, OPAVA - Už v neděli 3. července začne ostravská část největšího středoevropského festivalu autorského čtení. Na MAČi přitom letos nebude chybět ani Slezská univerzita. V rámci tzv. Ostravského přírodopisu bude totiž své verše číst Jakub Chrobák z Ústavu bohemistiky a knihovnictví, Off program ostravské části festivalu pak zabezpečí Oddělení audiovizuální tvorby.

VÍCE O PROGRAMU AUTORSKÝCH ČTENÍ

„Každý červencový čtvrtek a také v neděli 17. 7. představíme nejen autorská čtení dalších literátů, většinou spjatých s univerzitou či opavskými Básnickými hlasy, ale nabídneme i projekce vizualizací básní či filmů, které jsou inspirovány literaturou,“ upřesňuje vedoucí oddělení audiovizuální tvorby Monika Horsáková.

V Off programu se tak například můžete těšit třeba na čtení Boženy Správcové a Guillauma Basseta nebo na básnické klipy z díla Bohuslava Reynka, Jaroslava Seiferta, Ivana Hlase, Egona Bondyho či J. H. Krchovského. Představí se i nové hudební uskupení Dým z udírky.

Večery Off programu budou začínat v 17.00 hodin.