Kompletní sbírka medailí pro opavské fotografy

úterý 8. listopadu 2016 8:14 Autor: Martin Kůs

2016 11 Bratislava 1

BRATISLAVA, OPAVA - V neděli 6. listopadu 2016 byly ve Slovenské národní galerii v Bratislavě oficiálně vyhlášeny výsledky soutěže o nejlepší fotografické publikace ze střední a východní Evropy z let 2015–2016. Jde se o bienále, pořádané v rámci bratislavského festivalu Měsíc fotografie, kterého se letos zúčastnilo zhruba 100 autorů z řady zemí. Pro Slezskou univerzitu v Opavě dopadla soutěž skvěle.

V kategorii Současná fotografie udělila mezinárodní porota první cenu knize pedagoga Institutu tvůrčí fotografie FPF SU Jindřicha Štreita "Kde domov můj" a třetí cenu knize polského absolventa ITF Mariusze Foreckého "Czlowiek v ciemnych okularach". V kategorii Historická fotografie dostala druhou cenu trojjazyčná publikace kurátorky Muzea umění Olomouc Štěpánky Bieleszové a vedoucího ITF Vladimíra Birguse o české fotografii 20. a 21. století "Na pierwszy rzut oka / Na první pohled / At First Sight", kterou vydalo Muzeum umění Olomouc ve spolupráci s ITF pro Muzeum opolského Slezska, čestné uznání získala publikace zástupce vedoucího ITF Jiřího Siostrzonka "Pohlednice z Opavy 1893–1918", vydaná Slezskou univerzitou v Opavě.

2016 11 kde-domov-muj

2016 11 kniha stare fotky