Ze znalosti českých slovíček prozkoušel zahraniční studenty Mikuláš

sobota 10. prosince 2016 5:51 Autor: Martin Kůs

2016 12 OPF mikulas 1

KARVINÁ - Ve středu 7. prosince se po chodbách Obchodně podnikatelské fakulty procházel Mikuláš s čertem a andělem. Přišli si prověřit zahraniční posluchače fakulty na tradiční předvánoční setkání připravované Oddělením zahraničních styků ve spolupráci s Erasmus student clubem.

Fotoreportáž najdetete na facebooku
Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné

Neformálnímu posezení předcházela prezentace studenta Nathana Dufresneho z francouzské Université Savoie Mont Blanc, na které představil českým studentům studium na své univerzitě.

2016 12 OPF mikulas 2Český zvyk všechny zahraniční studenty pobývající v tomto semestru na karvinské akademické půdě mile překvapil i rozveselil. Studenti se rovněž dozvěděli o průběhu českých Vánoc a vánočních zvycích. Podvečer měl příjemnou atmosféru v duchu povídání o tom, jak v které zemi slaví Vánoce nebo Nový rok.

Jako správný Mikuláš ani ten fakultní nezapomněl na drobné dárky, ale ještě než je mohl společně a andělem předat, prověřil si u hostů znalost českých slovíček.  Za správnou odpověď pak rozdával dárečky.

Připraveno podle podkladů Dagmar Labudkové