Dokumentární film o osobnosti a tvorbě fotografa Josefa Koudelky

středa 22. února 2017 8:13 Autor: Zuzana Urbánková

OPAVA -  Pro příznivce dokumentárních filmů je v úterý 28. února 2017 v KUPE v Jánské ulici (bývalá vodárenská věž u železničního nádraží) připravena premiéra snímku izraelského režiséra a fotografa Gilada Barama „Koudelka fotografuje Svatou zemi“. Baram Koudelkovi při jeho tvorbě na Blízkém východě asistoval a během čekání Koudelku svou zrcadlovkou filmoval. Vznikl tak projekt nazvaný The Wall, protože Koudelka fotografoval plot a zeď oddělující izraelskou část od území na Západním břehu Jordánu. Film mladého izraelského fotografa doplněný o nutné údaje z Koudelkova životopisu i způsobu tvorby získal po svém uvedení řadu ocenění na zahraničních festivalech.

Nyní jej mohou filmoví nadšenci spatřit poslední únorové úterý od 18.00 hodin ve zmíněném kulturně - uměleckém prostoru KUPE v rámci připravovaného cyklu českých i zahraničních dokumentárních filmů. Lektorský úvod k filmu zajistí pedagog Institutu tvůrčí fotografie Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě Jiří Siostrzonek.

2017 02 koudelka