Institut tvůrčí fotografie FPF SU vystavuje na Evropském měsíci fotografie v Lucembursku

úterý 20. června 2017 7:07

Lucembursko - vstava ITF


Autor: prof. Vladimír Birgus

LUXEMBOURG, OPAVA - Reprezentativní výběr toho nejlepšího, co přinesly klauzurní, bakalářské a diplomové práce v minulé dekádě působení Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě, nabízí výstava v Université du Luxembourg, zařazená do programu šestého ročníku Evropského měsíce fotografie v Lucembursku.

Luk Lamla doc. Josef Moucha honorrn konzula R v Lucembursku Ivas Mrzkov a doc. Ji Siostrzonek zahjen vstavy v LucemburskuInstalace více než stovky exponátů od 21 autorů představuje společně s nejnovějšími pracemi díla absolventů, kteří se na mezinárodní kulturní scénu opakovaně vracejí. Namátkou alespoň několik jmen: Dita Pepe, Jan Brykczyński, Tereza Vlčková, Anna Grzelewska, Lenka Bláhová, Arkadiusz Gola, Krzysztof Goluch, Oldřich Malachta,  Jan Langer nebo Tomasz Tyndyk. Průřez doplňují ozvučené projekce. Bilance vyznívá spíše jako přehlídka aktuálních trendů mladé středoevropské tvorby než jako ohlédnutí jedné školy. Tomu také odpovídá název TENDER – Young Czech, Slovak and Polish Photography s podtitulem Institute of Creative Photography, Silesian University in Opava.

Vstava ITF v Lucembursku 151A0389Důležitý je rovněž katalog Evropského měsíce fotografie v Lucembursku, v němž se podařilo z ITF umístit 11 reprodukcí na osmi stranách. Na vernisáži promluvili Paul di Felice, ředitel European Photography Month, Luxembourg, Petr Kubernát, velvyslanec České republiky v Lucembursku, Iva Mrázková, honorární konzulka ČR v Lucembursku a profesor Vladimír Birgus, vedoucí Institutu tvůrčí fotografie a kurátor přehlídky ITF. Spolukurátory byli Krystyna Dul a Josef Moucha.

Výstava bude ve třech podlažích Université du Luxembourg otevřena až do poloviny července 2017.

Stranky z katalogu Mesice fotografie v Lucemburku-1

Stranky z katalogu Mesice fotografie v Lucemburku-2

Stranky z katalogu Mesice fotografie v Lucemburku-3

Stranky z katalogu Mesice fotografie v Lucemburku-4

Lucemburk plakat

 

Sdílet
TOPlist Slezská univerzita v Opavě » www.slu.cz « Copyright © 2012-2015