Pedagog ITF Jindřich Štreit byl oceněn Cenou primátora města Olomouce

úterý 19. září 2017 9:06 Autor: Ondřej Durczak

2017 09 Streit Olomouc 1

OLOMOUC, OPAVA - Fotografu a pedagogu Institutu tvůrčí fotografie Jindřichu Štreitovi byla v pátek 8. září předána prestižní Cena primátora města Olomouce. Oceněné volí sám primátor města na základě vlastního rozhodnutí. Letos kromě Jindřicha Štreita získal cenu také majitel tiskárny FGP studio Miloslav Kyjevský. Jako již tradičně udílel i letos primátor Antonín Staněk cenu v kategoriích podnikání a umění.

Fotoreportáž ze slavnostního aktu najdetete na
facebooku Filozoficko-přírodovědecké fakulty

2017 09 Streit Olomouc 2Za celoživotní tvůrčí počiny získal cenu pedagog Institutu tvůrčí fotografie Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě Jindřich Štreit. Primátor vyzdvihl Štreitův lidský přístup uplatňovaný nejen ve fotografické tvorbě, připomněl ale především jeho pracovní úspěchy, například to, že měl přes 1100 autorských fotografických výstav nebo že vydal přes tři desítky vlastních fotografických publikací.

Mnoho práce, kterou Jindřich Štreit doposud ve fotografii vykonal, souvisí právě s městem Olomouc a jeho okolím. Řada fotografických dokumentárních cyklů i jednotlivých snímků v tomto moravském městě vznikla a uspořádal zde také několik vlastních výstav. Kromě toho společně s kurátorkou fotografické sbírky Muzea umění Olomouc spoluorganizuje a zahajuje další výstavy, pravidelně například v galerii Café Amadeus Muzea umění Olomouc.

Slavnostní večer začal uzavřeným setkáním primátora a vedení města s oběma oceněnými. Ti se po krátké přátelské diskusi v kanceláři primátora na radnici podepsali do pamětní knihy.
Předání ocenění proběhlo před stovkami lidí na Horním náměstí v Olomouci. Poté následovalo divadelní představení Goldoniho hry Sluha dvou pánů v podání Moravského divadla Olomouc.

2017 09 Streit Olomouc 3

Sdílet
TOPlist Slezská univerzita v Opavě » www.slu.cz « Copyright © 2012-2015