Mezinárodní kolokvium o pozdním středověku bude mít špičkové obsazení

pondělí 11. března 2013 7:51 Autor: Administrator

2013-0311 workshop

Bez nadsázky za špičkové lze označit obsazení mezinárodního kolokvia, které se bude zabývat tematikou pozdního středověku. Proběhne ve dnech 13. - 15. března. Do Obecního domu v Opavě přijedou odborníci z osmi evropských zemí (kromě České republiky také z Francie, Lucemburska, Maďarska, Německa, Rakouska, Slovenska a Švýcarska).

K tématu Erbovní listiny a patenty šlechty jako vyjádření evropského kulturního přenosu? Studie o diplomatických normách a sociální praxi v pozdním středověku promluví dvě desítky českých a zahraničních badatelů. První příspěvek zazní 13. března od 18.45 hodin.

Akci pořádá Ústav historických věd Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě ve spolupráci s Institutem für Mittelalterforschung Österreichische Akademie der Wissenschaften v rámci projektu „Historizace střední Evropy“ jako téma pro rozvoj lidského potenciálu v oblasti výzkumu, inovací, vzdělávání a zapojení současných a budoucích vědecko-výzkumných pracovníků do mezinárodních vědeckých a výzkumných aktivit, č. projektu: CZ.1.07/2.3.00/20.0031 (operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost).

OPVK popularizace
Projekt Historizace střední Evropy (č. CZ.1.07/2.3.00/20.0031) je financovaný z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.