Gastrovečer pozve zájemce do Turecka

čtvrtek 4. dubna 2013 9:08 Autor: Martin Kůs

2013 04 Turecko Tomek UlgatV dalším cestovatelsko-degustačním večeru z cyklu Svět na talíři Gastrocentra Slezské univerzity v Opavě (areál Hradecká ulice) zavedou Mgr. Romana Laníková a Zdeněk Tomek zájemce do Turecka.
Oba přednášející se ve své prezentaci nazvané Na slovíčko o Turecku podělí o geografii, historii a kulturu země, jejíž části leží jak na evropské, tak asijské pevnině, a přiblíží zemi jak ji při svém pobytu poznali. Doplněním bude i ochutnávka některých typických pochutin, posluchači se tak mohou těšit například na turecký čaj Rize či placky Gözleme s pastou Hummus.
„Budu se snažit do svého vyprávění vnést pohled studenta Ústavu lázeňství, gastronomie a turismu, který tam strávil několik měsíců na Erasmu, sdělit zkušenosti a zážitky. V průběhu večera pro atmosféru a udržení pozornosti budou k dispozici také krátká videa z doby mého pobytu doprovázená tematickou hudbou,“ říká k večeru Zdeněk Tomek.
Večer se uskuteční v úterý 9. dubna od 19 hodin. Zájemci se mohou přihlásit a registrovat si místo na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , případně si místenky v hodnotě 50 korun zakoupit na sekretariátu Ústavu lázeňství, gastronomie a turismu u Ireny Wernerové (budova Bezručovo nám. 14) nebo v předprodeji ve Sluně Opava na Horním náměstí.