Asociace studentů a přátel zve na prvomájový galaktický výlet přes planety na kytky

pátek 26. dubna 2013 13:06 Autor: Martin Kůs

OPAVA - Galaktický výlet přes planety na kytky. Tak nazvala Asociace studentů a přátel Slezské univerzity (ASPSU) procházku či cyklovýlet (podle libosti a počasí), které připravila na středu 1. května. A zve na ně i vás.

„Určitě jste si na svých cestách po Opavě všimli, že je zde rozmístěn model Sluneční soustavy. Některé se nachází v centru, některé mimo centrum, ale tato unikátní planetární stezka pokračuje i za hranicemi Opavy. Myšlenkou akce je tedy projít se po ní přes Jaktař, Zlatníky a Stěbořice až do Nového Dvora. Zde stojí za to navštívit arboretum, které bude prvního máje už určitě pěkně rozkvetlé,“ vysvětluje námět akce za ASPSU její prezident Jakub Rousek.

Sraz účastníků je plánován na 11 hodin „u Koule“, tedy před budovou Hlásky na Horním náměstí. Celá trasa je dlouhá asi 14 km, zpět je možné svézt se autobusem v 17.18 hodin. Cestou si pak každý užije Slunce, planet včetně dvou bonusových planetek, bude možnost lovit kešky (geocaching), nachystány jsou různé soutěže a samozřejmě se nezapomíná na občerstvení nebo oběd. Aby to však nebylo tak jednoduché, budou účastníci hledat i odpovědi na řadu záludných dotazů. „Co to je ta „Koule“? Je Pluto ještě součástí modelu? A co na to Jan Tleskač?,“ naznačil Jakub Rousek některé z nich.
Další informace získají zájemci na facebookové stránce události.