Za národ nebo za stát? Několik kariér sudetoněmeckých sportovců

pátek 10. května 2013 9:24 Autor: Administrator

0510 sportKdo byli Rudolf Burkert, Wolfgang Dorasil nebo třeba Roderich Menzel? Jak zasáhli do dějin československého sportu? Jak se jako osoby německé národnosti stavěli k reprezentaci prvorepublikového Československa?

Přednáší: Mgr. Martin Pelc, Ph.D., Ústav historických věd (ÚHV) Filozoficko-přírodovědecké fakulty
Kdy: pondělí 20. května od 18 hodin
Kde: Obecní dům Opava (prostory expozice Cesta města)

Přednáška je určená studentům středních a vysokých škol, pedagogům i zájemcům z řad široké veřejnosti (součást cyklu Dějiny sportu - od kuriozity k vědecké historii).

Akce se realizuje v rámci projektu Popularizace nejnovějších výzkumných a vědeckých výsledků ÚHV v oblasti historických věd v rámci středoevropské komparace č. CZ.1.07/2.3.00/35.0037, který je financovaný z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR v rámci operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.