Studio STA vás zve na oslavu svých druhých narozenin

středa 15. května 2013 14:12 Autor: Martin Kůs

2013 05 slavnosti staOPAVA, DÍVČÍ HRAD - Studio STA - studentská tisková a televizní agentura o. s., jeden z mediálních partnerů Slezské univerzity v Opavě, oslaví své druhé výročí. Při této příležitosti připravuje na Osoblažsku Májový karneval pro děti a večerní show naruby. Na pestrý program, který se uskuteční v sobotu 18. května v Kulturním domě v Dívčím Hradě, zve ústy výkonné ředitelky Zdeňky Spurné také studenty, pedagogy a další pracovníky Slezské univerzity.

Prvním z vrcholů pestrého programu druhých Slavností Studia STA bude od 15 hodin „Májový karneval pro děti“. Sál Kulturního domu v Dívčím Hradě zaplní různé masky, které si doma děti s rodiči vytvoří sami podle svého gusta. „Přijít může jakákoliv maska. Odpoledne bude oživené klaunskou show s tvarovacími balónky. Těšit se můžeme například na zábavné soutěže, sladké odměny, dětskou diskotéku anebo i vyhlášení Májové královny a krále,“ přiblížila odpolední program vedoucí odvětví propagace a soutěží Studia STA Jana Vráblíková. Karneval bude probíhat až do 18 hodin a vstup je zdarma.

Večerní show naruby okoření zpěv, tanec a Hra o štěstí. „Každý z nás slovo „naruby“ chápe zcela jinak. Mohou to být převlečení muži za ženu, žena za muže anebo lidé nastrojení v maskách. Meze se nekladou, a proto necháváme na uvážení každého, aby se oblékl podle sebe a podle své kreativní tvořivosti. Převlečení ale není podmínkou, přivítáme mezi sebou i jedince v civilu,“ doplnila výkonná ředitelka Spurná.
Všechny přítomné hosty čeká pestrý a hlavně dlouhý večer. „Akce začíná v 19 hodin a těšit se můžete na vystoupení zpěvačky Veroniky Vrublové z Hlasu Československa a Kristýny Postulkové ze Základní umělecké školy z Krnova. Taneční kreace předvedou žáci z Mateřské školy a Základní školy z Třemešné ve Slezsku,“ uvedl zástupce výkonné ředitelky Radek Vráblík.

Pestrobarevnou show pořadatelé obohatí legračními soutěžemi a klaunským programem. „Čeká nás i slavnostní přípitek, proměna Studia STA, odkrytí a křest loga a banneru, prezentace a nepovedené záběry,“ prozradil dále R. Vráblík a pokračoval: „O hudební atmosféru se po celou dobu postará DJ Pegas a na akci bude probíhat Hra o štěstí. Vyhlásí se i nejlepší žena a muž večera,“ dodal na závěr. Vstup na akci je za symbolických 30 korun.

Akce má také svoji facebookovou stránku.

Studio STA vzniklo jako občanské sdružení 18. května 2011. Od té doby se tisková a televizní agentura zabývá především zpravodajstvím na Bruntálsku, Krnovsku a jinde, mediálně podporuje různé kulturní akce a organizace, pořádá soutěže pro děti a dospělé. Provozuje aktuální Informační portál Studio STA, kde si čtenáři každodenně přečtou více než pět zpráv o zajímavých událostech v regionech. Denní návštěvnost se pohybuje okolo 1 400 uživatelů: Příspěvky propagujeme také na své facebookové stránce.