Liptovský Mikuláš zve na říjnovou konferenci o outdoorových sportech Euro’Meet

čtvrtek 30. května 2013 15:25 Autor: Martin Kůs

2013 05 liptovLIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Také studentům a pracovníkům Slezské univerzity je adresována pozvánka Ing. Michaely Mlynčekové z Liptovského Mikuláše, která je zve k účasti na Nature & Sports Euro’Meet, největší organizované konferenci o outdoorových sportech v Evropě. Organizace letošního ročníku připadla právě na Liptovský Mikuláš, partnerské město Opavy.

„Cílem konference je prezentace společné evropské kultury outdoorových sportů, vzájemná výměna zkušeností s úspěchy a neúspěchy a rozvoj struktury evropské sítě outdoorových sportů. V neposlední řadě si konference klade za cíl zařadit outdoorové sporty nejen do oblasti sportu, ale také cestovního ruchu a životního prostředí,“ tlumočí pozvánku Ondřej Skácel, pracovník oddělení vnějších vztahů a zahraniční spolupráce magistrátu města Opavy.
V rámci konference budou na programu také čtyři tematické semináře: outdoorové sporty v chráněných oblastech, vzdělávání a výuka outdoorových sportů, být šťastní, být zdraví, být outdoor (v přírodě) a trvalý regionální rozvoj a outdoorové sporty.

Bližší informace k jednotlivým tématům najdete na webu konference, kde jsou k dispozici podrobnější informace o konferenci a přihláška na ni. Na konferenci se dá získat grant z Národní agentury pro evropské vzdělávací programy.