Studenti Obchodně podnikatelské fakulty využijí v novém akademickém roce čerstvě rekonstruovanou tělocvičnu

pondělí 23. září 2013 8:22 Autor: Martin Kůs

Co: Otevření nově zrekonstruované tělocvičny
Kde: areál kolejí Na Vyhlídce v Karviné
Kdy: v úterý 24. září v 10 hodin

2013 09 telecvicna vyhlidka

Anotace:
Od počátku zimního semestru budou mít možnost studenti Obchodně podnikatelské fakulty (OPF) využívat ke svým sportovním aktivitám, ať již v rámci svého studia na vysoké škole, či ve svém volném čase, nově zrekonstruovanou tělocvičnu v areálu kolejí Na Vyhlídce. Cílem rekonstrukce, která probíhala v průběhu letních měsíců a zahrnovala nejen výměnu již nevyhovující dřevěné podlahy, ale také obložení, opravy rozvodů topení, nové malby a nátěry, bylo uvést stávající tělocvičny do podoby, která odpovídá současným náročným požadavkům na zařízení tohoto typu. Celkové náklady rekonstrukce včetně nového sportovního mobiliáře a vybavení činily 1,8 milionů korun a byly hrazeny z rozpočtu OPF.
Touto investicí chce fakulta vytvořit kvalitní podmínky pro sportovní vyžití svých studentů a zkvalitnit také nabídku služeb pro studenty, kteří jsou ubytováni v areálu koleji Na Vyhlídce. Rekonstruovaná tělocvična však nebude sloužit pouze studentům OPF, ale také studentům a žákům středních škol a v případě zájmu i široké veřejnosti. Nové prostředí tělocvičny umožní jejím uživatelům zahrát si celou řadu míčových her jako je basketbal, volejbal, florbal či sálovou kopanou.
Slavnostní otevření nově zrekonstruované tělocvičny proběhne v úterý 24. září za přítomnosti zástupců vedení univerzity, fakulty, akademické obce, médií a celé řady pozvaných hostů. Součástí slavnostního otevření bude také 1. ročník turnaje ve volejbale smíšených družstev středních škol o pohár děkana OPF v Karviné, jehož se zúčastní pět družstev ze středních škol z Karviné, Ostravy, Bohumína a Orlové.