Na Obchodně podnikatelské fakultě v Karviné se opět bude konat odborné jednání o otevřeném software v sítích

pondělí 30. září 2013 8:02

Co: Konference OpenSource řešení v sítích
Anotace: Další odborné setkání k problematice otevřených systémů a svobodného softwaru pořádané Ústavem informačních technologií karvinské Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity
Kde: Aula areálu Na Vyhlídce, Karviná-Nové Město
Kdy: 23. října v 9 hodin

Za hlavní cíl konference, která navazuje na úspěšné předcházející ročníky a je znovu určena jak odborné, tak laické veřejnosti, se považuje účinná propagace svobodného softwaru a jeho možností v sítích. Součástí programu jednání budou proto i praktické ukázky některých řešení a možnost vyzkoušet si konfiguraci služeb nebo softwaru. Z konference bude vydán sborník příspěvků na CD opatřený ISBN.

Nosným, ale nikoliv jediným tématem by se tentokrát měly stát opensource adresářové služby. Máte vyřešeny adresářové služby včetně jejich správy otevřenými technologiemi? Komerční implementace jsou velmi drahé a existuje mnoho středních škol a městských úřadů, které jsou dnes na rozcestí a váhají, jak v této oblasti dál. Nákup licencí je pro ně drahý a potřebují vidět možnost funkční náhrady.

Dalším zajímavým tématem pro stejný okruh zákazníků je oblast sdílení kalendářů, kontaktů a jiných firemních údajů pomocí opensource nástrojů. Máte takové řešení nasazeno? Umíte je nasadit? Neváhejte se registrovat a dejte o tom všem vědět. Optimální je i propojení daného řešení s běžnými informačními systémy v dané oblasti. Např. pro střední školy Bakaláři, pro vysoké školy STAG apod.

Partnery konference jsou InveaTech, Cesnet, CZ.NIC, Liberix a přibývají další. Těšíte se na některé z témat? Nebo snad máte téma, které by mohlo OpenSource komunitu zajímat? Jste zaměstnanec státní správy a myšlenka OpenSource je vám blízká?

Registrace přednášejících ještě není uzavřena, stále máte šanci prezentovat vaše téma! Prosím, registrujte se na http://ors.slu.cz/ a buďte v obraze! Chcete-li program konference absolvovat bez vlastního vystoupení, pak jako účastník máte na registraci času ještě více.