Akademický senát Slezské univerzity v Opavě vyhlašuje volby pro období 2014 - 2017

středa 16. října 2013 16:04 Autor: Martin Kůs

2013 10 volbyOPAVA - Podle čl. 4 Volebního a jednacího řádu Akademického senátu Slezské univerzity v Opavě (dále senát) předseda senátu vyhlašuje volby do senátu. Volby do obou komor senátu (zaměstnanecké a studentské) proběhnou na všech součástech.

1. kolo voleb proběhne v týdnu od 25. do 29. listopadu. Dílčí volební komise fakult a MÚ stanoví konkrétní termíny a místa konání voleb do senátu na nejméně dva po sobě následující dny, kdy se koná výuka, a zároveň tak, aby každý den bylo možno hlasovat na každém volebním místě nejméně čtyři hodiny. Údaje o termínu a místech konání voleb se zveřejňují na úřední desce součástí a jejich webových stránkách nejpozději 14 dnů před prvním dnem voleb.

Aby 1. kolo voleb mohlo být v jednotlivých součástech prohlášeno za platné, je třeba minimálně desetiprocentní hlasovací účast členů příslušné akademické obce v příslušné komoře. V případě, kdy účast členů příslušné části akademické obce v některé komoře bude nižší, vypisuje ústřední volební komise v této součásti druhé kolo voleb. Případné 2. kolo voleb se uskuteční v týdnu od 9. do 13. prosince. V tomto kole již nebude brán zřetel na procentuální účast členů příslušné části akademické obce.

Harmonogram voleb a další informace najdete zde

Do AS SU v Opavě budou zvoleni kandidáti s nejvyššími počty hlasů na rozhodujících místech, tzn.
•    za pedagogy první čtyři kandidáti na každé fakultě
•    za studenty první tři kandidáti na každé fakultě
•    za Matematický ústav jeden kandidát, a to buď student, nebo pedagog

V případě stejného počtu hlasů pro kandidáty na posledním volitelném a prvním nevolitelném místě rozhodne další kolo voleb, kde se již bude hlasovat pouze mezi těmito kandidáty se shodným počtem hlasů.

Pro navržení kandidáta do AS SU platí následující pravidla:
•    Kandidát do AS SU musí být členem akademické obce SU.
•    Členství v ústřední volební komisi nebo dílčí volební komisi je neslučitelné s kandidaturou do senátu.
•    Návrh na kandidáta do AS SU může podat každý člen akademické obce SU pouze v rámci své komory.
•    Návrh na kandidáta do AS SU musí obsahovat jméno navrhovaného, komoru, za kterou je navrhován, podpis navrhovatele, souhlas a podpis navrhovaného.

Termíny a místa přijímání návrhů kandidátů stanoví dílčí volební komise na součástech. Předsedové dílčích volebních komisí fakult a MÚ předají návrhy na kandidáty do AS SU ústřední volební komisi SU. Dílčí volební komise zveřejní seznam kandidátů do senátu na úředních deskách a webových stránkách univerzity a jednotlivých součástí, a to nejpozději 3 pracovní dny před prvním dnem konání voleb do senátu.
Informace o volbách n jednotlivých komorách budou zveřejněny na webech součástí.

V Opavě 15. 10. 2013

RNDr. Jindřich Vaněk, Ph.D., v. r.
předseda Akademického senátu
Slezské univerzity v Opavě