Debatní aréna v Klubu Art – Co je to komunismus? Peklo, anebo ráj?

pátek 1. listopadu 2013 8:40 Autor: Martin Kůs

Co: Debatní aréna
Anotace: první ze série tzv. debatních arén věnovaných historii 20. století
Kde: Klub Art Obecního domu v Opavě
Kdy: 12. listopadu 2013 v 16 hodin

2013 11 arenaKlub Art v Opavě (Beethovenova ul.) hostí 12. listopadu od 16 hodin první ze série tzv. debatních arén s tématem Komunismus – totalitární utopie, anebo cesta k emancipaci? Proti sobě usednou představitelé protichůdných názorů. Na jedné straně vystoupí přední český konzervativní intelektuál, bývalý poradce premiéra ČR pro lidská práva a ředitel Občanského institutu Roman Joch, se kterým bude debatovat marxistický filozof, publicista a autor několika knih zabývajících se současným levicovým myšlením dr. Michael Hauser z Filozofického ústavu Akademie věd. Diskusní besedu organizuje Opavská kulturní organizace (OKO) ve spolupráci s občanskou iniciativou ProAlt.  „Naší snahou je otevřít společenskou debatu o kontroverzních tématech. Rádi bychom formou kultivované diskuze společenský dialog posunuli a třeba i umožnili nahlédnout do temných míst v současnosti tabuizovaných témat, která jsou stigmatizována jakýmsi zákazem myšlení,“ říká mluvčí ProAlt Jiří Karen. První hodina debaty bude věnována panelistům, zatímco druhá hodina bude vyhrazena pro dotazy z publika. „Chtěli bychom umožnit občanům Opavy otevřeně a aktivně vyjádřit svůj názor, “ dodává dramaturg OKO Jan Kunze. Vstup na akci je volný.

Kontakty na pořadatele: