Konference k dějinám města, tentokrát jako „Opava – město na hranici“

úterý 8. dubna 2014 18:52 Autor: Martin Kůs

2014 04 logo konference

Co: Opava – město na hranici
Anotace: Konference k dějinám města 2014
Kdy: 15. dubna 2014
Kde: 9 až 13 hodin – rozprava v aule Slezské univerzity (ul. Na Rybníčku, Opava), 14 až 18 hodin návštěva Ratiboře

Program konferenceV aule Slezské univerzity v Opavě se 15. dubna uskuteční historická konference, která navazuje na tradici konferencí k dějinám města konaných již od roku 1997. Letošní konferenci realizuje Statutární město Opava ve spolupráci s několika partnery: Maticí slezskou, Slezskou univerzitou v Opavě, Městem Ratiboř a Státní vysokou školou v Ratiboři, a to v rámci projektu financovaného z operačního programu Přeshraniční spolupráce ČR – PR 2007-2013. Konference, jejímž podtitulem je „Opava – město na hranici“, nabídne všem zájemcům o historii soubor zajímavých přednášek a po jejím ukončení budou mít zájemci možnost navštívit „město za hranicí“ – polskou Ratiboř. Vstup na konferenci je volný, přesto pro rezervaci místa k sezení doporučujeme předem se přihlásit (přihlášku stáhnete zde). K návštěvě Ratiboře je přihláška nutná. Obě akce jsou pro účastníky zdarma, občerstvení je zajištěno.