Zhudebněné verše Bohuslava Reynka přiblíží Opavanům Libor Martinek

Kdy: v úterý 22. dubna 2014 v 18 hodin
Kde: učebna M13 univerzitní budovy Masarykova třída 37 v Opavě

Foto: repro

Zhudebněné verše Bohuslava Reynka. To je námět a současně i název přednášky literárního vědce, překladatele, básníka a pedagoga Ústavu bohemistiky a knihovnictví Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě a mimořádného profesora Vratislavské univerzity doc. PhDr. Libora Martinka, Ph.D., kterou připravila opavská pobočka Literárněvědné společnosti při Slezské univerzitě v Opavě. Zájemce o poezii i hudbu na ni zve v úterý 22. dubna 2014 v 18 hodin do učebny M13 univerzitní budovy Masarykova třída 37 v Opavě.

Bohuslav Reynek patří spolu s Václavem Hrabětem, Josefem Kainarem a Janem Skácelem k nejzhudebňovanějším českým básníkům. Iva Bittová, Jim Čert, Pavel Fajt a Pluto, HUKL, Kopir Rozsywal Bestar, Ondřej Metyš, Michal Nejtek, Noi, Jiří Schneider a Ejhle, Lukáš Sommer, Ondřej Škoch, Transitus Irregularis, Utlučtumůru, Vladimír Václavek, Karel Vepřek… To jsou hudební interpreti a skupiny, o nichž víme, že zhudebnili básně Bohuslava Reynka. Kromě toho Lukáš Sommer i Ondřej Škoch zhudebnili básně Reynkovy manželky, básnířky Susanne Renaud (Škoch pracoval s texty v překladu Alice Škochové).