Školičku moderní astrofyziky připravuje Ústav fyziky už posedmé

úterý 27. května 2014 9:51 Autor: Martin Kůs

Co: Školička moderní astrofyziky
Anotace: Tradiční přednáškový cyklus zaměřený na témata astrofyziky a kosmologie
Kdy: 10. června 2014 od 9 hodin
Kde: posluchárna H3 areálu Hradecká ulice v Opavě

Plakát a program akceOPAVA - Tradiční přednáškový cyklus zaměřený na témata astrofyziky a kosmologie proběhne 10. června. Letos proběhne již sedmý ročník, který je věnovaný především žákům středních škol, ale i vysokoškolským studentům nefyzikálních oborů a v neposlední řadě zájemcům z řad veřejnosti. Přednášky budou probíhat na Hradecké ulici 17 v posluchárně H3 od 9 do 14 hodin. Zájemcům o astrofyziku budou v přednáškách přiblíženy a prezentovány atraktivní a aktuální astrofyzikální témata jako jsou černé díry, velký třesk, rozpínání vesmíru a další.
Cyklus přednášek pro středoškolské studenty i ostatní zájemce z řad veřejnosti věnovaný aktuálním tématům v astrofyzice a kosmologii. Černé díry, velký třesk, rozpínání vesmíru i pátý element Vám budou opět o něco blíž.

Program:
9.00 - 9.45      RNDr. Stanislav Hledík, Ph.D. - Od Newtona k Einsteinovi: cesta k relativitě
9.50 - 10.35    RNDr. Jiří Horák, Ph.D. - Vesmír plný diskù
10.40 - 11.25  občerstvení
11.30 - 12.15  Mgr. Michal Bursa, Ph.D. - Černé díry - jak se měří a váží
12.20 - 13.05  RNDr. Pavel Bakala, Ph.D. - Co uvidíte v černé díře: simulátor relativistické optiky
13.10 - 13.50  Mgr. Martin Blaschke - Pátrání po vyšších dimenzích

Další informace na stránkách Ústavu fyziky FPF SU www.physics.cz