Školení o bezpečnosti na internetu bude pokračovat druhou přednáškou

čtvrtek 3. července 2014 17:24 Autor: Martin Kůs

Pozvánka na školení

Co: přednáška o kybernetických útocích

Anotace: druhé pokračování semináře o informační bezpečnosti

Kdy: 7. července 2014 od 9 do 10.30 hodin

Kde: aula budovy rektorátu SU (Na Rybníčku 1, Opava)

Druhá přednáška v rámci semináře o informační bezpečnosti, určeného především pro zaměstnance Slezské univerzity, tentokrát na téma "Kybernetické útoky". Přednáška je opět připravena ve spolupráci s VIAVIS a.s., a lektorem bude Mgr. Jiří Bartoš.

Dnešní pojetí informační bezpečnosti nezahrnuje bezpečnost pouze elektronickou, ale i všeobecnou, včetně toho, co je na papíře a co je v hlavách lidí apod. Přednášky tohoto cyklu jsou přístupné i naprostým laikům, jsou doplněné anonymizovanými historkami o bezpečnostních lapsech ve firmách i státní správě a veřejném prostoru. Seminář doporučujeme každému zaměstnanci, zejména pak vedoucím pracovníkům na všech úrovních - už jen proto, aby si uvědomili, jaká rizika v této oblasti na univerzitě existují.