O diabetu a jeho monitorování

pondělí 10. listopadu 2014 14:37 Autor: Martin Kůs

Co: seminář Táni Marčišovské věnovaný diabetu
Anotace: teoretický i praktický přístup k problematice diabetu a jeho monitorování
Kdy: 13. listopadu 2014 od 13 hodin
Kde: místnost BR-SMUF, Ústav fyziky Filozoficko-přírodovědecké fakulty, Opava, Bezručovo nám. 13

Poster akceMonitorovací technika v diabetologii aneb cesta k lepší kompenzaci diabetu. Takový název dala Táňa Marčišovská svému semináři, ve kterém se chce zaměřit na monitorování diabetu (cukrovky). Po cca 30minutovém teoretickém úvodu do diabetologického monitorování a kompenzačních technik bude předvedena praktická ukázka zavedení senzoru dobrovolnici s diabetem 1. typu. Zváni jsou proto zejména studenti oboru Všeobecmná sestra, ale také všichni zájemci, kteří se ať už sami u sebe nebo ve svém okolí setkávají s poruchou tvorby inzulínu.

Seminář se uskuteční v rámci projektu operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost „Integrated Approach“, KA 4.