Zdeněk Stuchlík je v tomto týdnu nejsledovanější vědec Slezské univerzity na ResearchGate

pátek 24. července 2015 5:05

Foto: Martin Kůs

OPAVA - Vědecká práce děkana Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě Zdeňka Stuchlíka budí mezi astrofyziky a dalšími odborníky velký zájem. Toto tvrzení je založeno na statistických číslech: 69 jeho odborných publikací umístěných na speciální sociální síti ResearchGate shlédlo tolik vědců a akademických pracovníků z celého světa, že se Zdeněk Stuchlík stal nejsledovanějším výzkumníkem Slezské univerzity v posledním týdnu.

ResearchGate je sociální síť speciálně vytvořená pro vědeckou komunitu. Platforma má uživatelům usnadnit vzájemnou komunikaci a spolupráci a umožnit bezplatný přístup k vědecké literatuře. ResearchGate nabízí vytvoření osobního profilu, členství v zájmových skupinách, využití burzy práce se specializací na pozice pro vědce a akademiky. Platforma také poskytuje informace o aktuálních vědecky orientovaných událostech a umožňuje přístup k vědeckým databankám.

Autorka: Zuzana Urbánková/Centrum multimediální tvorby (CMT)