Tým z Výzkumného centra Teoretické fyziky a astrofyziky reprezentoval Slezskou univerzitu na konferenci v Římě

pátek 31. července 2015 7:53

FOTO: Archiv CMT

ŘÍM, OPAVA - Prezentovat myšlenky výzkumu. To byl hlavní cíl cesty  děkana Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě Zdeňka Stuchlíka a jeho dvou kolegů z Výzkumného centra Teoretické fyziky a astrofyziky RNDr. Martina Kološe, Ph.D a RNDr. Jana Schee, Ph.D do Říma.

FOTO: Archiv CMTNa University of Rome “La Sapienza” se před několika dny konala konference Marcel Grossmann Meeting-MG14.  V současné době se jedná o největší konferenci věnovanou  relativistické astrofyzice a fyzice, letos na ni přijelo zhruba tisíc účastníků z celého světa.

“Prezentovali jsme výsledky našich výzkumů astrofyzikálních procesů spojených s kombinací silných gravitačních a magnetických polí a jejich vlivu na astrofyzikální procesy,” uvedl děkan Stuchlík a upozornil, že mezi přednášejícími byl přes telemost z Univerzity v Cambridgi také britský teoretický fyzik a jeden z nejznámějších vědců vůbec Stephen William Hawking.

Autorka: Zuzana Urbánková/Centrum multimediální tvorby (CMT)