Rektor Pavel Tuleja se zúčastnil připomínky 97. výročí vzniku samostatného Československa

středa 28. října 2015 12:04 Autor: Martin Kůs

Foto: Martin Kůs

OPAVA - U pamětní desky T. G. Masaryka na budově Slezské univerzity v Masarykově třídě se sešli ve středu 28. října Opavané, aby si připomněli 97. výročí vzniku samostatného Československa.

Fotoreportáž z akce najdtete na facebooku Slezské univerzity

Mezi účastníky nechyběli ani zástupci univerzity, prezentovaní především rektorem Pavlem Tulejou, který také za všechny akademiky položil k patě pomníku kytici. Po nástupu čestné vojenské jednotky a po státní hymně zazpívané pěveckým sborem vedeným Karlem Kosterou, se slova ujal opavský primátor Martin Víteček. Ve svém projevu mimo jiné zdůraznil význam 28. října pro naši zemi i město Opavu. V širších souvislostech se pak na říjnovými událostmi roku 1918 zamyslel tajemník opavské Hlásky Tomáš Elis. Po položení květin zástupci společenských i profesních organizací slavnostní setkání zakončila vojenská salva a píseň Ondráš.