Univerzita třetího věku přijímá přihlášky

čtvrtek 17. srpna 2017 11:43 Autor: Martin Kůs

2017 08 U3V Opava

Posluchači U3V v Opavě před zahájením ředávání absolventských certifikátů. Ilustrační foto: Martin Kůs

OPAVA, KARVINÁ – Od úterý 15. srpna začalo Centrum celoživotního vzdělávání Slezské univerzity v Opavě přijímat přihlášky do kurzů Univerzity třetího věku (U3V) pro akademický rok 2017/2018. Ke studiu je možné přihlásit se jak v Opavě, tak v Karviné.

Podrobné informace o kurzech, jejich termínech, podmínkách a cenách, včetně elektronické přihlášky, najdou zájemci na portále celoživotního vzdělávání Slezské univerzity v Opavě www.czv.slu.cz.
Slezská univerzita jako člen Asociace Univerzit třetího věku připravila opět pestrou nabídku vzdělávacích programů určených pro zájemce ve věkové kategorii nad 50 let, především směřovaných občanům v důchodovém věku (při nedosažení hranice důchodového věku se cena kurzu navyšuje o 25 %). Přednáškové cykly jsou zaměřeny na různé oblasti, jazykové kurzy jsou nabízeny na různých úrovních vstupních znalostí, od začátečníků po pokročilé. Doporučuje se mít ukončené středoškolské vzdělání, ale není to podmínkou. Kapacita přednášek i kurzů je omezena! Rozhoduje datum registrace a přihlášení!

2017 08 U3V KarvinaVýuka probíhá v období jednotlivých semestrů; zimní semestr v měsících září až prosinec, letní semestr v měsících únor (leden) až květen. Přednáškové cykly nebo vzdělávací kurzy se konají vždy 1 x týdně 2 vyučovací hodiny, celkem 12-15 týdnů za semestr. Maximální rozsah výuky je 60 vyučovacích hodin za akademický rok. Jednou z podmínek úspěšného zakončení studia je vypracování testu nebo seminární práce na konci každého semestru. Akademický rok je vždy zakončen předáním osvědčení a slavnostním vyřazovacím aktem za účasti akademických pracovníků Slezské univerzity.

V případě zájmu o studium U3V v Opavě kontaktujte pracovníky centra na adrese Slezská univerzita v Opavě, Olbrichova 25, (3. poschodí) Opava, telefon: 553 684 811, mobil: 723 972 195, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .
V případě zájmu o studium U3V v Karviné kontaktujte pracovníky centra na adrese Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné, Univerzitní nám., 1934/3, 733 40 Karviná, paní Mgr. Dagmar Sohrová, tel. 596 398 438, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Informativní nabídka U3V pro akademický rok 2017/2018 v Opavě:

Rámcově ucelené dvouleté programy
Vybrané kapitoly z přírodních věd
čtvrtek 15:30–17:00, v rozsahu 48 týdnů, min. 60 osob
Informatika pro každého – podzim 2017 (Ústav informatiky)
Informatika kolem nás – jaro 2018 (Ústav informatiky)
Základy nebeské mechaniky a astrometrie – podzim 2018 (Ústav fyziky)
Základy elektřiny a magnetismu, optiky a astrofyziky – jaro 2019 (Ústav fyziky)

Dvě tisíciletí české poezie
čtvrtek 15:30–17:00, v rozsahu 48 týdnů, min. 60 osob
Proměny české básnické řeči od středověku po vrcholné baroko
podzim 2017 (Ústav bohemistiky a knihovnictví)
Národ umělec, geneze charakteru české poezie 19. stol.
jaro 2018 (Ústav bohemistiky a knihovnictví)
Mezi splínem a hravostí: česká poezie v etapě moderny a avantgardy
podzim 2018 (Ústav bohemistiky a knihovnictví)
Česká poezie v zákrutách českých dějin po roce 1945
jaro 2019 (Ústav bohemistiky a knihovnictví)

Jazykové kurzy
Anglický jazyk (1. – 8. + 11. ročník), v rozsahu 30 týdnů, max. 18 osob/ročník
Německý jazyk (1. – 3. + 7. ročník), v rozsahu 30 týdnů, max. 15 osob/ročník
Francouzský jazyk (1. a 5. ročník), v rozsahu 30 týdnů, max. 18 osob/ročník
Italský jazyk (1. a 4. ročník), v rozsahu 30 týdnů, max. 18 osob/ročník

Počítačové kurzy
Počítačová gramotnost (1. – 5. ročník), v rozsahu 30 týdnů, max. 15 osob/ročník
Fotografie a digitální fotokomora (1. – 4. ročník), v rozsahu 30 týdnů, max. 15 osob/ročník

Ostatní kurzy:
Barista/O kávě a dalších nápojích, v rozsahu 12 hodin, max. 20 osob
Sommeliér/O víně a vinařství, v rozsahu 12 hodin, max. 24 osob

Virtuální univerzita třetího věku
úterý 10:00 – 12:00
Cestování – co jste možná nevěděli, max. 15 osob prezenčně, info na: www.e-senior.cz

Informativní nabídka U3V pro akademický rok 2017/2018 v Karviné
(studium je podporováno finančním příspěvkem měst a obcí Karviná, Orlová, Petrovive u Karviné, Albrechtice u Českého Těšína, Dětmarovice a Rychvald)

Zimní semestr:
Kulturní a cestovní ruch
Homo sociologicus - člověk jako společenská bytost, nositel sociálních rolí a pozic
Znáte své tělo?

Letní semestr:
Společnost – etika, zdraví a duševní rovnováha
Slavní tvůrci a jejich díla v proměnách evropských dějin

Celoroční kurzy
:
Angličtina pro začátečníky
Angličtina pro pokročilé začátečníky
Angličtina pro mírně pokročilé
Angličtina pro středně pokročilé
Angličtina pro pokročilé
Němčina pro mírně pokročilé
Pohybové aktivity seniorů

Kompletní nabídka studijních programů U3V, včetně jejich popisů a elektronické přihlášky jsou k dispozici na http://czv.slu.cz/.