Studenti Audiovizuální tvorby natočili báseň Jakuba Chrobáka

úterý 5. prosince 2017 8:58 Autor: Martin Kůs

Jakub Chrobák - Zimní vyznání

HORNÍ BEČVA, OPAVA - Lukáš Pala, Kristián Šmulík, Klára Jančíková, Valentina Doupovcová, Debora Macíková a Michael Klem. To jsou jména studentů oboru Audiovizuální tvorba, kteří na oborovém výjezdním ateliéru minulý týden v Horní Bečvě natočili vizualizaci básně univerzitního pedagoga Mgr. Jakuba Chrobáka, Ph.D., Zimní vyznání. Sám Jakub Chrobák báseň načetl a studenti k ní připravili její audiovizuální podobu.

"Pro mne osobně to byla báječná zkušenost, něco nového. Byla jsem v roli herečky a prožila jsem si to doslova až na kůži - brodila jsem se bosky v hlubokém sněhu a jak se říká, pro umění všechno. Prostředí Horní Bečvy nám pro natáčení vytvořilo skvělé podmínky, myslím, že přímo ideálně korespondovalo s námětem i atmosférou básně. Lepší místo jsme si asi nemohli přát," vrací se k natáčení vizualizace studentka Klára Jančíková.

2017 12 AVT Chrobak 2Projekt vizualizací poezie je dlouhodobou aktivitou studentů Audiovizuální tvorby. V nedávné minulosti takto dostaly filmovou podobu verše Egona Bondyho, Bohuslava Reynka, Jaroslava Seiferta, J. H. Krchovského, Jiřího Ortena či například Pavla Rajchmana.

Tentokrát ale studenti sáhli přímo do “domácích vod“, protože pedagog Jakub Chrobák patří mezi ty, kteří jim v přednáškách a seminářích předávají své znalosti a zkušenosti. Kromě několika pedagogických materiálů je autorem pěti básnických sbírek, pravidelně publikuje své úvahy a kritiky v literárních časopisech a v roce 2016 se společně s Vítem Slívou stal editorem antalogie Nejlepší české básně. Je rovněž organizátorem a průvodcem pořadu Básnické hlasy, který už více než deset let připravuje v "Evženu na Beethovence".

 

Sdílet
TOPlist Slezská univerzita v Opavě » www.slu.cz « Copyright © 2012-2015