Veřejná přednáška a diskuse o osobnosti Václava Klause a jeho vlivu na novodobou českou politiku

středa 27. února 2013 12:37

SPF SUStudentské politologické fórum reaguje na změnu v prezidentském úřadě ČR a v souvislosti s ní připravilo na 4. března přednášku a diskusi o Václavu Klausovi a jeho vlivu na novodobou českou politiku. Uskuteční se v posluchárně H3 areálu na Hradecké ul. v Opavě od 16.15 hodin.

Hostem diskusního setkání bude doc. PhDr. Lubomír Kopeček, Ph.D., z katedry politologie Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity (MU), který současně zastává post zástupce ředitele Mezinárodního politologického ústavu MU. Jeho vstupní výklad postihne stěžejní chvíle působení V. Klause v české politice po listopadu 1989 a volně naváže na vloni vydanou publikaci Fenomén Václav Klaus; politická biografie.

Kromě výše citovaného titulu je L. Kopeček autorem řady dalších odborných prací, jež se zabývají politickým vývojem naší země v posledních desetiletích. Vedle desítek článků lze připomenout monografii Éra nevinnosti; česká politika 1989-1997 vydanou v roce 2010 nebo dílo Záchrana státu? Úřednické a polopolitické vlády v České republice a v Československu (2012, spoluautor Vít Hloušek).

Více se nejen o diskusním setkání, ale též o dalších aktivitách Studentského politologického fóra dozvíte na jeho facebooku.